В Интер отново показаха, че и с нов треньор начело на тима нищо не се е променило - „нерадзурите" стартираха с купа новия сезон. Възпитаниците на Рафаел Бенитес обърнаха Рома от 0:1 до 3:1 и взеха Суперкупата на страната.

В герой за тима се превърна Самуел Ето'о, който вкара 2 гола. Все пак, Рома започна по-добре и в 21-ата минута Тоти успя да намери по чудесен начин между двама Рийзе, а той с удар от линията на наказателното поле намери далечния ъгъл на вратата на Интер.

Малко преди почивката, „нерадзурите" стигнаха до изравнително попадение. Горан Пандев се възпозлва от грешка на Вучинич, който реши да комбинира в собствената си половина със свой съотборник, бившият играч на Лацио отне топката и я заши за 1:1 точно във вратата, пазена от Лобонт.

В 67-ата минута пък Адриано направи дебют за „вълците" срещу бившия си тим, но и това не помогна на Рома. В 70-та минута Диего Милито асистира на Самуел Ето'о, който реализира за 2:1.

Последното попадение в мача дойде в 80-та минута. Родриго Тадеи загуби топката около своето наказателно поле, Ето'о направи двойно със Снайдер, а след удара му топката се отби в крака на Лобонт и влезе за 3:1.