Отборът на Торино продължава с чудесното си представяне в Серия "А. "Биковете" сломиха съпротивата на Киево и вече са на шестото място в класирането, изпреварвайки дори един от фаворитите за Скудетото - Наполи.

Успехът с 2:1 обаче не дойде по особено лесен начин. Селекцията на Синиша Михайлович водеше до полувремето с два гола на испанската си звезда - Яго Флаке. В 34-ата минута той превърна в попадение едно отлично центриране на Барека, което го намери непокрит на далечната греда.

Михайлович е доволен след седмия шампионатен успех на своя тим.

240 секунди по-късно, ибериецът подлуди феновете с перфектен удар в далечния ъгъл на Сорентино, който сякаш пречупи "летящите магаренца".

Те обаче намериха сили да се върнат в мача 5 минути преди края. Инглезе скочи най-високо при един корнер и с глава порази мрежата на Торо.

До края тимът от Верона просто нямаше сили за нова опасна атака. Единственото, до което стигнаха бе червеният картон на Качиаторе, който си изпусна нервите.

ТОРИНО - КИЕВО 2:1

1:0 Флаке (34"), 2:0 Флаке (38"), 2:1 Инглезе (85")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Качиаторе - К (89")

СТАДИОН: "Олимпико", Торино

СЪДИЯ: Д. Кифи

ТОРИНО: Харт, Росетини, Каста, Запакоста, Барека, Валдифиори, Басели, Бенаси, Ляич, Флаке, Белоти (резерви: Падели, Бово, Акуа, Лопес, Мартинес, Оби, Морети, Лукич, Де Силвестри, Бойе, Чучиети, Айети)

КИЕВО: Сорентино, Гамберини, Дайнели, Гоби, Качиаторе, Бирса, Де Гузман, Ицко, Радованович, Кастро, Пелесиер (резерви: Сардо, Конфенте, Меджиорини, Споли, Ригони, Цезар, Фрей, Коста, Инглезе, Секулин, Яалоу)