Наполи записа трудна победа над Удинезе в мач от Серия А. "Небесно сините" се наложиха над "фриуланите" с 2:1 като гост на "Дачия Арена". По този начин Наполи се завърна в топ 4 поне до неделя, когато Лацио и Аталанта изиграят своите мачове.

Първото попадение в срещата падна в началото на втората част, когато Лоренцо Инсине бе намерен в наказателното поле от Кайехон и не сбърка от няколко метра.

Десет минути по-късно отново той се разписа след като бранител в черно-бяло сбърка фрапантно, като не успя да си спре топката в собственото наказателно поле и Инсине изскочи зад гърба му, за да прати кълбото в мрежата.

В 59-та минута Стипе Перица намали с глава след корнер.

След този мач Наполи вече заема четвъртата позиция в класирането с 24 точки, докато Удине са 13-ти с 15 пункта.