Тимът на Наполи, който има сериозни аспирация за първите места в италианската Серия А, допусна изненадващо домакинско равенство - 2:2 срещу Каляри.

Гостите стигнаха до точката буквално в последните секунди, след като Конти се разписа в 95-ата минута.

Началото на двубоя не предвещаваше подобен край, като още в 8-ата минута Марек Хамшик откри резултата. Словакът се разписа от десетина метра с десния крак.

След почивката гостите от Каляри показаха, че не са се предали и създадоха няколко положения. В 56-ата минута Акуафреска стреля и вратарят на домакините Йецо изби кълбото, което попадна в Лопес, който не сгреши - 1:1.

Попадението надигна на щурм домакините, които започнаха да търсят гол. В 85-ата минута Лавеци изпълни блестящо пряк свободен удар и изведе неаполитанците отново напред.

В самия край обаче гостите ликуваха. Жеда центрира и Конти засече топката за крайното 2:2.

Наполи остава на 4-о място с 24 точки. Каляри дели 14-о място с 14 точки, колкото има и Рома.