Един от фаворитите на титлата в Италия - Наполи, за почна сезона в Серия „А" с убедителна победа. Южняците съкрушиха Болоня с 3:0.

Новото попълнение Хосе Кайехон откри за Наполи в 32-ата минута, а секунди преди почивката Марек Хамшик усвои преднината на домакините с красив удар и успокои феновете на „Сан Паоло".Крайното 3:0 бе оформено отново от словака с удар извън наказателното поле.

Рома също тръгна с успех, въпреки че срещна сериозна съпротива от новака Ливорно. Домакините се държаха до 65-ата минута, но след това се сринаха и получиха два гола за 3 минути. Де Роси и Флоренци се разписаха по веднъж, за да донесат трите точки на „вълците".

Съгражданите им от Лацио не останаха по-назад и започнаха сезона с победа."Орлите" имаха далеч по-трудна задача в домакинството си срещу Удинезе, но въпреки това спечелиха с 2:1.

Ернанес и Кандрева от дузпа дадоха удобен аванс за столичани още в 16-ата минута. Удинезе се опита да обърне хода на нещата, но „фриуланите" стигнаха само до едно попадение в 60-ата мин, дело на Муриел.

Торино надви друг от новаците в елита - Сасуоло с 2:0, Каляри победи Аталанта с 2:1, а Парма и Киево завършиха без голове 0:0.