Наполи продължава уверения си поход към така мечтаната шампионска титла на Италия. 33-годишното очакване изглежда към своя край, след като "партенопеите" постигнаха нова важна победа в борбата за Скудетото. Селекцията на Лучано Спалети пречупи Рома с 2:1 в "Дерби дел Соле". Позитивният старт за южняците даде Виктор Осимен, а макар и допуснали изравняване след гол на Ел Шаарауи, заслужените три точки станаха факт, благодарение попадението на Чоло Симеоне.

Милан загуби от Сасуоло с 2:5 в мач от Серия А

Опашкар разпиля Милан насред "Джузепе Меаца"

"Росонерите" за първи път в историята си допускат четири или повече гола в два поредни мача

Наполи продължава да бъде под №1 в Серия "А", като преднината спрямо втория Интер е цели 13 пункта. Рома продължава битката си за Топ 4, а към този момент селекцията на Жозе Моуриньо се намира на шестата позиция.

Снимка 604322

Източник: EPA/БГНЕС

Наполи стартира мощно на "Диего Армандо Марадона", а още в петата минута Хвича Кварацхелия пропиля страхотна възможност за гол. Грузинецът побърка от финтове съперниковата отбрана, но изстрелът му беше отразен със сетни усилия от Руи Патрисио.

Логичното се случи в 16-ата минута, когато резултатът беше открит. Кварацхелия центрира за Осимен, който с три докосвания си нагласи топката на волето, а оттам последва страховит изстрел пред гредата за 1:0.

До полувремето Рома някак си можеше да остане в двубоя, след като Лео Спинацопа беляза свое включване в атака с шут в средата на вратата, който бе блокиран по най-добрия начин от Алексис Мерет.

След паузата селекцията на Лучано Спалети продължи да притиска "вълците" чрез разнообразни офанзивни действия. Южняците обаче изпускаха изгодни ситуации пред Руи Патрисио, а най-запомнящото се разминаване с гола беше това на Ървинг Лозано.

Кремонезе - Интер 1:2 в Серия А

Интер с обрат срещу последния Кремонезе

Лаутаро Мартинес вкара и двата гола

Четвърт час преди края Рома донякъде изненадващо възстанови паритета. "Джалоросите" пласираха продължителна атака, която завърши с центриране на Залевски към далечната греда. Отбраната на Наполи забрави за Стефан Ел Шаарави, който не се поколеба да намери мрежата на домакините за 1:1.

Снимка 604323

И все пак шампионският характер на неаполитанци си каза думата. Хиляди на "Диего Армандо Марадона" полудяха от радост, след като резервата Джовани Симеоне ги зарадва с победно попадение в 86-ата минута. Аржентинецът получи подаване от Жиелински в наказателното поле, след което се завъртя елегантно и не остави Патрисио с левия крак.

До края "партенопеите" удържаха своята преднина, а след това празнуваха с горещите си тифози поредната своя важна победа по пътя към титлата.

Лацио - Фиорентина 1:1 в мач от Серия "А"