Милан допусна покираща загуба от Сасуоло с 2:5 в двубой от 20-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца".

Гостите от регион Емилия-Романя нанесоха двоен удар в рамките на само три минути. Грегори Дефрел откри резултата в 19-ата минута, а секунди по-късно Давиде Фратези удвои аванса на Сасуоло. Жиру намали на 1:2 в 24-ата минута, но Доменико Берарди се разписа в 30-ата минута.

Второто полувреме започна с гол съблекалнята, когато Лориент се разписа от дузпа. Резервата Матеус Енрике отбеляза пети гол за гостите в 79-ата минута, а веднага след това Дивок Ориги се разписа за Милан.

Така Милан за първи път в историята си допуска четири или повече гола в два поредни мача. "Росонерите" записаха четвърта загуба в последните си шест мача.

"Росонерите" са четвърти в класирането на първенството с актив от 38 точки, докато Сасуоло се изкачи до 16-ата позиция, задминавайки Специя, и е с 20.