Наполи се класира за четвъртфинала в турнира за Купата на Италия след драматичен успех над Удинезе. На наводнения терен в Неапол в услоията на проливен дъжд домакините стигнаха до победата едва след изпълнението на дузпи. В редовните 90 минути двата отбора завършиха 1:1, в 120-те - 2:2, а накрая една пропусната дузпа за гостите реши всичко. Антонио Вутов бе в групата на Удинезе, но не се появи в игра.

Двата отбора направиха страхотен мач, и си отправиха по две дузини удари, преди да решат спора.

Наполи пропусна да открие резултата още в третата минута, след като Габриел Силва задържа Дуван Сапата грубо в пеналта, и бе отсъдена дузпа. Драйс Мертенс обаче нацели гредата. В 35-та минута пак гредата спаси Удинезе, след като шут на Валтер Гаргано се отклони в Мелкер Халберг и се отби в стълба зад Скуфе.

Резултатът беше открит от гостите през второто полувреме. В 58-та минута Удинезе се разписа от класическа контраатака. 18-годишният Жаади напредна скоростно с топката, и намери Теро, който един на един със стража на Наполи Андухар го разстреля за 0:1.

Наполи изравни резултата в 65-ата минута след като получи право да изпълни втора дузпа, при която Жоржиньо не сгреши. Само три минути по-късно Удинезе остана с 10 души, след като Силван Видмер получи втори жълт картон. Наполи опита финален щурм в редовното време, но след 90 минути резултатът все още бе 1:1.

В продълженията Наполи излезе напред. Марек Хамшик вкара страхотно попадение в 99-та минута, с мощен удар от дъгата пред пеналта. Макар и с човек по-малко Удинезе успя да изравни с великолепен гол на Панайотис Коне.

Така завърши и добавеното време и, след 2:2, се стигна до дузпите. Всичко се реши при последните изпълнения. Алан пропусна за Удинезе, а влезлият като резерва в 111-та минута Гонсало Игуаин пък отбеляза последната, пета дузпа за домакините и така ги прати на четвъртфинал.

Там Наполи ще продължи защитата на трофея срещу Интер.