Отборът на Наполи се доближи само на 2 точки от лидера Рома, след като спечели с 2:0 двубоя си от 9-и кръг на Серия „А" срещу Торино. Момчетата на Рафаел Бенитес решиха всичко в срещата през първото полувреме, когато отбелязаха и двете попадения.

В 14-ата минута Дрис Меертенс бе съборен в полето и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Гонсало Игуаин, който със силен удар в горния ляв ъгъл не остави шанс на Падели. В 32-ата минута арбитърът отсъди скандална втора дузпа за домакините, която отново бе превърната в гол от Игуаин.

Нападателят този път смени ъгъла и би по земя, но и този път успя успешно да залъже Падели. До края на полувремето домакините спокойно можеха да вкарат и трети гол, като с голям пропуск се отчете младата надежда на неаполитанци Лоренцо Инсине.

След почивката нови голове не паднаха, а в края на срещата гостите от Торино останаха с човек по-малко в игра заради червен картон на Баша.

Благодарение на успеха Наполи събра на сметката си 22 точки. Лидерът Рома има 24, но и мач по-малко. В 16:00 часа столичани гостуват на Удинезе.