Наполи съкрати изоставането си от втория в класирането на Серия ”А” Рома. Южняците победиха Лацио с 4:2 като гости в последен мач от 14-ия кръг.

По този начин неаполитанците събраха 31 точки и вече са на 3 зад „вълците” и 6 зад Ювентус. Наполи успя да поведе в резултата в 23-ата минута. Инлер открадна една топка в средата на терена и пусна към Игуаин. Аржентинецът се справи със Сиани и Конко и пусна топката покрай Маркети за 1:0.

Секунди по-късно обаче играч на Наполи порази и собствената си врата. След центриране на Кандрева, Бехрами прати топката в собствената си мрежа. Малко след почивката „партенопеите” отново поведоха в резултата. Игуаин върна в пеналта едно центриране на Инсиние. В създалия се хаос Горан Пандев се показа най-съобразителен и бутна топката в мрежата.

В 71-ата Гонзало Игуаин наниза втория си гол в мача и сякаш успокои прекалено много гостите. Така те проспаха един пробив на резервата Кейта, който намали на 2:3 в 88-ата мин.

Това обаче не се оказа фатално за Наполи, като в добавеното време те вкараха още един гол, дело на Кайехон, който се разписа след пас на Дрис Мертенс.