Наполи записа категорична победа с 6:1 срещу Сасуоло в мач от 35-ия кръг на Серия А.

Щурмът на неаполитанците е позакъснял, след като тимът на Лучано Спалети не успя да спечели нито един от последните си три мача и на практика отпадна от битката за титлата.

Разгромът над Сасуоло остави Наполи на трето място на две точки от втория Интер и на четири от лидера Милан, които имат мач по-малко.

Петко Христов: Да свикна със Серия "А" не беше лесно за мен

"Готов съм да се боря всеки ден за прекрасните фенове на Специя"

Наполи вкара четири гола на Сасуоло до почивката след точни попадения на Кулибали, Осимен, Лосано и Мертенс, а след почивката Мертенс добави втори гол, а Рахмани се разписа за 6:0.

Почетен гол за Сасуоло вкара Максим Лопес.

Верона надигра Каляри с 2:1 като гост в друга среща от 35-ия кръг. Чехът Антонин Барак и Джанлука Капрари дадоха солиден аванс за веронци до почивката, а през втората част Жоао Педро върна един гол за Каляри.

Поражението остави Каляри в опасна близост до зоната на изпадащите. Тимът е 17-и с три точки повече от 18-ия Салернитана, който обаче има два мача по-малко. Верона е 9-и с 52 точки.