Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:

Изключително важна победа за Наполи. Рома нямаше аргументи.

Гостите успяват да задържат топката дълбоко в половината на съперника.

90′

Гулам получи картон. Пет минути добавено време.

89′

Две прострелни центрирания на "вълците". При първото Рейна изби. При второто няколко играча на домакините изгледаха топката.

86′

Серия от добри намеси на Колибали.

84′

Центриране на Коларов отляво. Албиол успя да изчисти в корнер.
Джеко стреля с глава. Топката тупна на напречната греда.

83′

Алисон спаси удар на Инсиние. Нападателят се оказа в засада.

82′

Кайехон напуска. Марко Рог ще доиграе мача.

79′

Мертенс беше фаулиран от Фацио. Тактически фаул.

78′

Пелегрини отстъпва мястото си на Жерсон.

77′

Фаул за Рома до десния ъгъл на наказателното поле. Остро центриране на Коларов. Топката прелетя опасно в аут.

75′

Инсиние слезе бързо отдясно. Центрирането му беше пресечено с плонж от Алисон. Мертенс връхлиташе.

74′

Перес влезе остро отдясно. Топката беше изчистена в корнер.
Няколко футболисти се разминаха при центрирането.

74′

Неаполитанците приеха играта в своята половина. Ситуацията на терена се промени.

73′

Диавара сменя Жоржиньо.

72′

Юндер влиза на мястото на Флоренци.

71′

Зиелински сменя Хамшик.

70′

Удар с глава на Фацио след центриране отляво. Пепе Рейна успя да докосне топката след плонж и тя се отби в гредата.

68′

Инсиние стреля високо от границата на полето. Гостите успяха фа организират бърза контра.

66′

Топката мина опасно успоредно на голлинията на Рейна. Топката отскочи от защитник, но нямаше нападател, който да я засече.

65′

Играчите на Наполи не бързат. Вече не тръгват толкова смело напред.

64′

Фацио тъгна смело напред отдясно, но си поведе дълго. Домакините лесно хубят топката.

62′

Владението на топката е 44% на 56%. Точните удари са 0-6.

60′

Удар на Мертенс след бърза атака. Белгиецът иска напразно корнер.

59′

Фацио сменя Манолас.

58′

Хамчик стреля след бърза атака. Ударът отново попадна в ръцете на Алисон.

57′

Манолас е разтегнал и ще бъде сменен.

56′

Мертенс отне топката от Манолас в наказателното поле. Шутът на белгиеца под малък ъгъл излезе в аут.

55′

Много силен удар на Коларов отляво. Топката прелетя над вратата.

54′

Гостите започнаха да играят с много къси подавания на крак.

53′

Даниеле Де Роси направи глупав фаул срещу Кайехон в центъра.

51′

Играчите на Рома разиграват дълго, но трудно преминават центъра.

49′

Джеко стреля високо след бърза атака през центъра.

45′

Без промени в двата състава.

45+1′

Домакините не успяват да задържат топката. Гостите играят по-бързо и с повече самочувствие.

45′

Една минута добавено време.

43′

Жоржиньо спря атака на Флоренци. Играчът на Рома искаше авантаж.

42′

Инсиние мина няколко човека след пас на Мертенс, но загуби топката в малкото поле на домакините.

41′

Джеко прави серия от фалове. Босненецът е изнервен. Постоянно търси съдийски отсъждания в негова полза.

39′

Дрис Мертенс се подхлъзна при опит за овладяване на топката. Белгиецът реши да търси дузпа, но разбра, че няма да се получи.

36′

Мертенс стреля с глава след корнер право в Алисон. Белгиецът беше останал непокрит в малкото поле.

35′

Алисон изби остро подаване на Хамшик. Ударът на Инсиние беше блокиран.

34′

Хамчшик стреля с глава право в Алисон.

32′

Лек натиск за Рома. Гостите се справят с лекота.

27′

Джеко стреля неточно с глава след центриране отдясно.

24′

Домакините разиграват по-бавно топката. Гостите добиха самочувствие след гола.

23′

Играчите на Рома се дръпнаха назад.

20′

ГОООООЛ!. Лоренцо Инсиние сам срещу вратаря не можеше да сбърка. Де Роси не се ориентира и без да иска изведе Инсиние. Мертенс се опита да подаде от ляво, но топката стигна до Де Роси.

18′

Хубав шут на Мертенс. Алисон беше до близкия ъгъл и успя да избие напред. Вратарят след това улови топката.

17′

Мертенс напредна отляво. Жуан покри засадата, но защита успя да изчисти центрирането.

16′

Сериозно тактическо надиграване между Ди Франческо и Сари.

15′

Шут на Наинголан е блокиран. Домакините изнесоха играта напред. Пресата на Наполи отслабна.

14′

Нов корнер за домакините, след като Албиол изчисти. Центриране на близката греда. Лесно изчистено.

12′

Корнер за Рома отдясно. Вратарят на Наполи увисна, но Жуан Жезуш не се ориентира и удари топката с глава нагоре.

10′

Защитата на Рома успява да ликвидира опасностите пред наказателното си поле.

Удар на Мертенс излезе в аут.

8′

Играта вече е повече в полето на Рома.

7′

Груб шпагат на Наинголан. Роки спести картон на белгиеца.

6′

164-ти  официален мач между двата отобра. 63 победи за Рома, 53  равенства и 47 успеха за Наполи.
Неаполитанците имат 10 победи в Рим.

4′

Наинголан центрира опасно от дясно. Колибали успя да изчисти.

2′

Игра в центъра на терена, И двата тима обичат да разиграват топката.

1′

Амаду Диавара

Дербито Рома - Наполи ще изправи двата отбора намиращи се в топформа в момента. "Вълците" са пети в 15 точки, но имат един отложен мач и днешен успех ще ги доближат плътно до челниците. Те победиха в предишния мач Милан като гости, но дадоха жертва - контузи се Кевин Стротман.

Наполи е с 7 победи от 7 мача и при победа ще дръпне с 5 точки пред загубилия днес неочаквано Ювентус. Неаполитанците правят страхотен старт на сезона и са се устремили към титлата. Голямата загуба за тях е контузения Аркадиуш Милик, който ще отсъства четири месеца от терените заради контузия на коляното.

Предвижданията на специалистите сочат към минимална победа на гостите с 1-2.

Каквото и да се случи дербито на слънцето Рома - Наполи ще предложи много емоции.