Наполи нанесе съкрушителен удар по европейските амбиции на Интер. Южняците биха „нерадзурите" с 1:0 у дома и по този начин ги оставиха на 12 точки от третите в подреждането Лацио и Удинезе.

Първото полувреме  не предложи кой знае колко интересни моменти и пред двете врати. Джемайли и Кавани имаха някои нелоши положения за домакините. От своя страна, Интер бе най-близо до гола в сами края на частта, когато удар от фаул на Снейдер мина на сантиметри от гредата.

Всичко по-интересно се случи след почивката. В 58-ата мин. Джемайли намери отлично Лавеци, който с флацов удар матира вратаря на Интер за 1:0. Голът обаче не промени особено поведението на Интер. „Черно-сините" се събудиха едва към края, когато Наполи остана с десет души, заради грубо влизане на Салваторе Ароника.

В сами край Пацини все пак изпусна да донесе точката на своя тим, след като не успя да се възползва от добро центриране на Нагатомо.

НАПОЛИ - ИНТЕР 1:0

1:0 Лавеци (58')

Наполи: Де Санктис, Ароника, Канаваро, Кампаняро, Джемаили (Досена - 89), Гаргано, Инлер, Сунига, Маджо, Лавеци (Бритос - 83), Кавани

Интер: Жулио Сезар, Лусио, Самуел, Санети, Нагатомо, Фараони, Камбиасо, Станкович (Поли - 66), Снайдер (Пацини - 46), Форлан (Кордоба - 46), Милито