Наполи продължава да преследва шампиона Ювентус в италианската Серия „А". Южняците се изравниха по точни на върха с „бианконерите", след като взеха трудна победа  с 1:0 като гости над третия в подреждането Сампдория.

Двубоят бе изключително завързан, като на практика бе решен от една грешка. Капитанът на Самп Даниеле Гасталдело направи дузпа в 66-ата минута, за която получи и втори жълт картон. Единсон Кавани не сбърка от бялата точка, а останали с десет души, генуезците нямаха морално-волеви сили за обрат.

В друг много любопитен мач от кръга днес, Торино разгроми Аталанта с 5:1 при това - като гост.

Денис даде аванс на бергамаските в средата на първата част, но Роландо Бианки изравни от дузпа преди почивката. През втората част, само за 14 минути - между 62-ата и 76-ата минути. „биковете' нанизаха цели 4 гола и решиха мача. Разписаха се Гаци, Стеванович, Д'Амброзио и пак Бианки за крайното 1:5.

Палермо успя да се измъкна от последното място в класирането, сломявайки Киево с 4:1. Фабрицио Миколи вкара два гола за час игра, а между тях Риджоне успя да върне един за веронци. Сицилианците останаха с човек по-малко в 62-ата мин, но вместо да се възползват от това, Киево допуснаха още два гола. Първо Джорджи подпечата успеха на островитяните малко преди края, а след това Миколи оформи хеттрика си.