Нападателят на Интер Златан Ибрахимович рискува да бъде наказан, сред като бе уловен от камерите на италианската телевизия да наплюва защитника на Катания Андреа Сотил по време на срещата между двата отбора в Серия "А", завършила с победа за служебните шампиони с 2:1.

Шведът и защитникът се заяждаха през цялата среща, а в средата на второто полувреме една от камерите на италианската телевизия засне как Златан плюе в гръб Сотил, докато двамата чакат изпълнението на пряк свободен удар в наказателното поле на гостите. Още в следващата минута играчът на Катаня му показа среден пръст, като това също не остана незабелязано от камерите.

Преди година друг играч на "нерадзурите" - Валтер Самуел, получи наказание от три срещи чрез видеозапис, след като бе заснет да плюе по Павел Недвед от Ювентус.

В същото време ръководството на Интер твърди, че плюнката на Ибрахимович не е била предназначена за Сотил, а просто е паднала близо до него.