Новият шампион на Италия Милан бе официално награден минути след като бе изиграл поредния си шоу спектакъл. "Росонерите" победиха Каляри с 4:1 в много красив мач на своя стадио "Сан Сиро". Важните неща в двубоя бяха две - шоуто по трибуните и завръщането на Филипо Индзаги в игра.

Иначе срещата в Милано започна очаквано с натиск на домакините, които бяха амбицирани до крайна степен да се представят на ниво пред тифозите си. В 22-ата минута Зеедорф намери отлично Робиньо, който проби отлично и от границата на наказателното поле откри резултата.

Само 2 минути по-късно домакините имаха щастието да поведат с 2:0. След разбъркване пред вратата на гостите от остров Сардиния, Дженаро Гатузо с глава вкара един от редките си голове с екипа на "росонерите". Домакините от Милан достигнаха до комфортна преднина още до 24-ата минута, но тази вечер те бяха решила да забавляват верните си тифози. Така се стигна до 35-ата минута, когато Робиньо вкара за 3:0 прокарвайки топката покрай вратаря на гостите.

Все пак гостите стигнаха до гол преди почивката, дело на Косу, който се разписа с удар от малкото наказателното поле.

След почивката домакините мислеха повече за празненствата, които предстоят, но все пак продължиха да държат инициативата в двубоя. Така се стигна до 77-ата минута, когато Пато намери Зеедорф, който с удар по земята оформи крайното 4:1 за Милан.

В 82-ата минута около 80 000 на "Сан Сиро" се изправиха на крака, за да приветстват влизането в игра на легендата Филипо Индзаги. След последният съдийски сигнал настана време за празненства!

МИЛАН - КАЛЯРИ 4:1