Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:

Край на мача!

Победа за Рома!

90+3′

Мохамед Салах е заменен от Франческо Тоти.

25 години, 250 гола, един отбор, едно голямо сърце: Франческо Тоти спира с футбола!

Звездата поставя точката в кариерата си в края на сезона

90+2′

Жълт картон за Игуаин.

89′

Жълт картон за Бенатия.

83′

Натиск на Ювентус в последните няколко минути.

Гол за тима на този етап от мача би направил сблъсъка много интересен и непредвидим.

79′

Наинголан е заменен от Жезус.

78′

Маркизио заменя Куадрадо.

70′

Пероти е сменен от Грение.

69′

Дибала заменя Стураро.

65′

Алвеш сменя Лихтщайнер,

65′

3:1!!!

ГОЛ на Наинголан!!!

Раджа разстреля Джиджи Буфон от близка дистанция!

60′

Жълт картон за Паредес.

56′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

Ел Шаарави бележи за 2:1!

Лек рикошет след негов изстрел не остави шансове на Буфон!

Пълен обрат на "Олимпико"!

50′

Официално предупреждение за Даниеле Де Роси.

46′

Жълт картон за Фасио.

45′

Играта е подновена.

45′

Почивка.

43′

Салах стреля с глава, Буфон спасява без проблеми.

Добра възможност за Рома.

Ако Джеко беше на мястото на Мохамед, нищо добро не очакваше Джиджи...

42′

Поредица технични отигравания на Манджукич, които "задължиха" феновете да го възнаградят със солидни аплодисменти.

Доволен изглежда футболистът, като дори си позволява леко да се усмихне.

38′

Куадрадо предизвиква недоволството на легендата на Юве - Павел Недвед по трибуните на "Олимпико", като той едва не е уцелен от състезателя, след безкрайно неуспешен негов изстрел.

37′

Дибала е пратен от Алегри да загрява.

Малко по-надолу от него същото прави легендата на Рома - Франческо Тоти.

35′

Страховит изстрел на Игуаин!

Шчесни е на мястото си и избива!

31′

Инициативата е на страната на Рома.

Футболистите на тима владеят топката по-често.

25′

Даниеле Де Роси!!!

1:1!

Буфон спаси удар на Манолас, първата добавка на Де Роси, но при втората такава опитният страж капитулира!

Резултатът е изравнен!

21′

ГОООООООООООООООЛ!!!

Попадение на Лемина!

0:1!

Добър пас на Игуаин, който не се опита да стреля сам, а изведе съотборника си срещу опразнената врата.

20′

Поредица нарушения по цялата дължина на терена.

Играта се накъса сериозно.

17′

Даниеле Де Роси иска ъглов удар, при поредното центриране в едно от двете наказателни полета...

Получава го.

15′

Изстрел на Игуаин от далечна дистанция.

На сериозно разстояние от целта преминава топката.

14′

Поредица центрирания в полето на Шчесни.

Вратарят няма грешка в тези ситуации, до момента.

10′

Марио Манджукич може да бъде забелязан както на върха в атаката на тима си, така и в центъра на защитата на своя отбор, когато предстои центриране в полето на Буфон.

По безспорно всеотдаен начин стартира срещата нападателят.

7′

Мощен изстрел на Асамоа от границата на наказателното поле!

Топката се отбива в гредата!

Страхотна възможност за Ювентус!

4′

Две опасности, на доста ранен етап от двубоя.

И двете са пред вратата на Буфон, но до точен изстрел така и не се стига.

1′

Туминело Мандрагора

Рома се изправя срещу Ювентус в мач от 36-ия кръг на Серия "А". Сблъсъкът на "Олимпико" в Рим стартира в 21:45 часа.

Ювентус може да спечели историческото шесто поредно скудето още тази вечер. За целта "бианконерите" се нуждаят минимум от равенство при гостуването си на един от двата отбора, който се опитва да ги конкурира - Рома.

Треньорът на "вълците" Лучано Спалети има сериозен проблем. Аут заради контузия е Един Джеко, който през този сезон не спира да ниже голове. Босненецът има общо 37 попадения във всички турнири и е основна заслуга за най-резултатната кампания в историята на римляните - 113 гола в 51 мача.

Холандецът Кевин Строотман отново е с травма и също не попадна в групата, но там се завърна Антонио Рюдигер, който беше наказан за победата с 4:1 над Милан на "Сан Сиро".

Раджа Наингилан и Диего Пероти също са в разширения състав, но непосредствено преди дербито ще минат фитнес тест, който ще даде отговор дали ще играят.

Ювентус предлага договора на резерва на Рома

Масимилиано Алегри полудя по резерва на Рома

Трансферът е възможен през лятото

Макс Алегри отново няма да може да използва Сами Кедира. Германският национал е с разтежение и няма да играе както срещу Рома, така и срещу Лацио за финала за Купата на Италия и Кротоне.

Клаудио Маркизио има леки проблеми, но се очаква именно той да заеме мястото на Кедира в центъра на терена. До него ще действа Миралем Пянич, за когото това ще е първо завръщане на "Олимпико" след трансфера в Юве.

Сами Кедира може и да пропусне финала в Шампионска лига

Ключов футболист на Юве под въпрос за финала в Шампионска лига

Халфът със сигурност няма да играе за Купата на Италия

По-рано през сезона шампионите победиха с 1:0 Рома у дома с гол на Гонсало Игуаин. Торинци обаче имат само един успех при последните си шест гостувания на Рома - с 1:0 през 2014 г., а преди това мачовете завършиха 1:1 и 2:1 за домакините при последния им сблъсък във Вечния град.