Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:
90+4′

Край на срещата.

90+3′

Голът повлия положително на "росонерите", които тръгнаха в атака и стигат до корнер в добавеното време на срещата.

89′

Жълт картон за Савич.

87′

Патрик влиза на мястото на Раду.

86′

Ломбарди влиза на мястото на Андерсон.

85′

ГООООЛ ЗА МИЛАН! Противно на логиката Сусо изравнява след великолепно изпълнение с фалцов удар покрай гредата - 1:1!

83′

Феноменално спасяване на Донарума! Вратарят за кой ли път прояви страхотните си качества, този път отразявайки удар на Имобиле, останал сам срещу стража на "росонерите"!

82′

Жълт картон за току що появилия се в игра Мати Фернандес.

80′

Много хубаво изпълнение на Савич с вътрешен фалц, в стил Денис Бергкамп, минава встрани от вратата на Донарума, който само изгледа полета на кълбото.

77′

Мати Фернандес влиза на мястото на Андреа Поли.

76′

Фелипе Андерсон отново си прави каквото поиска на десния фланг, а бомбен удар на бразилеца по диагонала опъна мрежата, но от външната страна.

75′

Милан показа зъби, но диагонален удар на Пашалич отляво в наказателното поле бе уловен от Стракоша.

72′

Поредна важна намеса на Донарума, който успя да пресече остро центриране на Андерсон към чакащия на далечната греда Имобиле.

68′

Абате поиска дузпа за Милан, след като футболистът падна в наказателното поле заради съприкосновение с резервата Лулич, а май защитникът на "росонерите" имаше право да претендира за нарушение.

65′

Сеад Лулич влиза на мястото на Кейта Балде.

63′

Лападула влиза на мястото на О'Кампос.

62′

Жълт картон за Раду.

58′

Поредна атака на домакините завърши с неточно отиграване на Имобиле в наказателното поле.

54′

Страхотен изстрел на Фелипе Андресон пред наказателното поле, леко вдясно, профуча покрай дясната греда на Донарума.

52′

Соса влиза на мястото на Локатели.

47′

Второто полувреме започва по начина, по който протече и първата част - с натиск на домакините от Лацио.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първото полувреме!

45+1′

ГООООЛ ЗА ЛАЦИО! Домакините откриват от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Имобиле. Зад топката застана Лукас Билия, който е безкомпромисен от бялата точка - 1:0!

43′

Милан като че ли успя да отбие натиска на "орлите" в края на полувремето, което води до малко повече спокойствие пред вратата на Донарума.

37′

Пореден удар от дъгата на наказателното поле, този път на Фелипе Андерсон, е спасен за пореден път от Донарума, но и топката беше в обсега на вратаря.

29′

Милан стига до първа реална възможност да открие резултата, но ударът на О'Кампос отляво в наказателното поле бе спасен от Маркети, а футболистът имаше възможност да комбинира и с Деулофеу, който чакаше сам на точката на дузпата.

28′

Поредното страхотно спасяване на Донарума, който успява да отрази силен удар от вратарското поле след центриране от корнер.

27′

Най-доброто положение в мача е пропиляно от Чиро Имобиле, който не успя да се възползва от грешен пас на Сапата и почти фронтално на метри от вратата стреля в аут.

25′

Още един удар на Кейта Балде, този път отляво в наказателното поле, е отразен от Донарума. Натискът на Лацио обаче става все по-осезаем в последните минути.

24′

Леонел Ванджони получава жълт картон.

21′

Чиро Имобиле претендира за дузпа, след като Густаво Гомез си помогна с ръцете в единоборството между двамата. По-скоро обаче наказателен удар нямаше.

19′

Чудесна атака на Лацио премина през Кейта, Пароло и Андерсон, за да завърши с пас на последния към Кейта, който леко по диагонал, близо до точката на дузпата, стреля по земя, но Донарума отново се намеси подобаващо.

16′

Лацио взе контрол върху мача в последните 5 минути, а поне на първо четене, играчите на Симоне Индзаги изглеждат по-опасният отбор на терена.

10′

Страхотно спасяване на Донарума, който отрази удар от воле пред наказателното поле на Лукас Билия!

5′

Играта се пренесе в половината на "орлите", които се бранят добре при центрираните топки от футболистите на Милан.

2′

Първата атака в мача е в актива на Лацио! Кейта Балде си осигури добра позиция за стреля почти фронтално пред наказателното поле, но ударът му бе спасен от Донарума.

1′

Начало на двубоя на стадион "Олимпико" в Рим.

11. Креко

Милан гостува на Лацио в заключителния двубой от програмата на 24-ия кръг в италианската Серия "А".

Дербито стартира в 21:45 часа и ще бъде проследено на живо в ТОПСПОРТ.

Можеш да гледаш мача пряко ТУК!

Винченцо Монтела се надява новата покупка Жерар Деулофеу да направи разликата днес. 22-годишният талант от школата на Барселона не успяваше да намери себе си в редиците на Евертън, но след привличането си на "Сан Сиро" определено бележи възход в своето представяне.

Именно Жерар, заедно с бившия състезател на Ливърпул - Сусо, бе в основата на уникалната победа на "росонерите" над Болоня, въпреки че съставът бе останал само с 9 футболисти на терена.

9 от Милан показаха защо футболът е велика игра!

Болоня капитулира у дома

Самият Монтела не пропусна да отбележи приноса на две от звездите си, казвайки че именно тяхната безупречна изява в конкретния мач е спечелила трите точки за отбора.

Успехът срещу Болоня извади Милан от тежката криза, в която тимът бе изпаднал, регистрирайки три поредни поражения, изхвърлили го от Топ 4 на Апенините.

Снимка 277402

Преди ден Монтела загатна, че шансовете за класиране в Шампионската лига не са загубени, но тяхното затвърждаване задължително преминава през 3-те точки във Вечния град.

Милан няма да е в пълния си блясък, като не може да разчита за мача с Лацио на Рикардо Монтоливо, Джакомо Бонавентура, Матиа де Шилио, Лука Антонели, Алесио Романьоли и Давиде Калабрия, които са с различни травми.

Монтела: Победа с 9 души е нещо повече от 3 точки

"Отборът показа, че има душа"

Само Луис Алберто и Патрик пък остават извън сметките за домакините от Рим.

Симоне Индзаги възроди отбора си, който е само на 8 точки от 3-ия в класирането Наполи, представящ се великолепно напоследък.

Чиро Имобиле: Чакаме мача с Милан, той ще отговори на много въпроси

Имобиле: Чакаме мача с Милан, той ще отговори на много въпроси

"Има време и за Рома"

"Срещу Милан ще трябва да използваме всяка капка енергия, с която разполагаме, ако искаме да не загубим, а разбира се и да постигнем задоволителен резултат.

Заслужаваме четвъртото място в класирането и ще се борим с всички сили, за да го спечелим в края на сезона.

Ще продължаваме да печелим точки в наглед "невъзможни" мачове. Можете да бъдете сигурни в това", увери Индзаги преди мача днес.

Вероятни състави:

ЛАЦИО: Маркети, Баста, Хоед, Де Врай, Раду, Пароло, Билия, Минкович-Савич, Андерсон, Имобиле, Кейта

МИЛАН: Донарума, Абате, Гомес, Сапата, Ванджони, Пашалич, Локатели, Бертолачи, Сусо, Лападула, Деулофеу