Треньорът на Интер Жозе Моуриньо се скри от медиите след поражението на неговия тим от Ювентус с 1:2 в дербито на кръга в серия А. Португалецът не се появи на пресконференцията след срещата и слезе направо в съблекалнята. На срещата с медиите не дойде дори помощникът на Моуриньо Джузепе Барези. Вместо това обяснение пред камерите и репортерите трябваше да дават играчите на Интер.

Колегата на Моуриньо от Ювентус - Чиро Ферара пък не скри задоволството си от успеха на бианконерите. Победата съкрати разликата между двата отбора в класирането на само пет точки.

"Днес бях много спокоен. През седмицата дори нямаше нужда да надъхвам футболистите, защото подобни мачове са достатъчен стимул да се раздаваш. Наистина взехме само три точки, но те са много сладки, защото са срещу настоящия шампион. Те ни дават увереност, че имаме сили да се борим до края на сезона", заяви Ферара по отношение на двубоя с Интер.

Наставникът не подмина и страхотната игра на Клаудио Маркизио, който отбеляза решителното попадение в мача.

"Маркизио игра абсолютно фантастично, особено през второто полувреме, когато показа супер отигравания. Той все още се възстановява от неприятна контузия и смятам, че напълно заслужаваше да отбележи победния гол. Всички бяхме много съсредоточени върху този мач през седмицата, независимо от негативната серия, която имахме преди него. Момчетата успяха да се съвземат и не мога да искам нищо повече от тях", каза още треньорът на Юве.

Той обаче припомни, че на отбора му предстои още един тежък мач - срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига. Победителят в сблъсъка ще продължи в следващата фаза на турнира, победеният ще играе напролет в Лига Европа.

"Всички сме много щастливи и доволни от това, което постигнахме. Все пак не трябва да забравяме, че във вторник ни предстои нов важен мач и аз вече казах това на момчетата", заяви Ферара.