Президентът на Фенербахче Али Коч не остана длъжен на бившия треньор на истанбулския гранд Жозе Моуриньо.
Португалският специалист заяви на пресконференцията по представянето си като нов треньор на Бенфика, че е сгрешил, отивайки в Турция, че това не е било на нивото му, като оправи и критики към вече бившия си клуб за липсата на достатъчно попълнения.
По този повод Али Коч заяви:
"Напускането на Моуриньо беше трудно решение за мен. Той беше като член на семейството. Каза, че идването му тук е било грешка. Мисля, че в крайна сметка беше грешка и за двете страни. Каза, че е дошъл в клуб не на неговото ниво. Чудесно. Винаги ще го помня с обич.
Треньор на неговото ниво се подценява, когато прави такова изявление. Приписва отпадането на един играч - Актюркоглу. По ирония на съдбата, голът на Актюркоглу беше решаващ", заяви той в интервю за турската Now TV.
"Моуриньо трябваше да се адаптира към мястото, на което се намира. Има една поговорка, която гласи: "Само мъртвите и глупаците не се променят". Тук той трябваше да се промени малко повече след първия си сезон", добави босът на "фенерите".
steiner
на 19.09.2025 в 18:26:44 #1Жозето е напълно прав. Първенството на рязаните карабини е силно корумпирано и посредствено.Вчера Айнтрахт го доказа,като размаза най-силния джагалски отбор.