Отборът на Фиорентина се наложи над госта си Сампдория с убедителното 2:0, в срещата между двата тима от 29-ия кръг на италианската Серия „А“.

Головете на победата за домакините реализираха Диаманти и Мохамед Салах, разписали се съответно в 61-ата и 64-ата минути.

Първите 45 минути не предложиха на феновете по „Артемио Франки“ нещо кой знае колко запомнящо се, като двете единайсеторки се отбраняваха по чудесен начин, но в определени моменти оставяха на заден план случващото се в нападение.

Прекомерната предпазливост повлия и върху качеството на играта, като положенията не бяха толкова, колкото им се искаше на феновете и на двата тима.

Сред най-дейните на терена бе Мохамед Салах, който вече неколкократно бе похвален от редица критици из цяла Италия за бързото си приспособяване към условията и стила на игра на Апенините.

През вторите 45 минути домакините взеха нещата в свои ръце, като явно и указанията на Енцо Монтела дадоха очакван ефект, като само в рамките на 3 минути – между 61-ата и 64-ата всичко в този двубой бе решено.

Първо Диаманти бе точен от добре създала се пред него ситуация за гол, давайки предимство на Фиорентина, а малко след това и Салах се възползва от асистенция на Гомес, удвоявайки преднината на състава си – 2:0.

До края на срещата гостите направиха и невъзможното, за да стигнат поне до почетен гол, но подобна възможност така и не се откри пред тях.

Така Фиорентина измести днешния си опонент от 4-ата позиция във временното класиране, като вече разполага с актив от 49 точки – една повече от Дория.