Милан загуби от Наполи с минималното 0:1 в дербито от неделната програма на 18-ия кръг от италианската Серия А.

Единственото попадение в срещата бе дело на Елиф Елмас (5'), който успя да се разпише и да донесе победата за неаполитанци. В края на срещата гол на Франк Кеси бе отменен, след като съдията в този мач Давиде Маса се консултира с ВАР.

Милан - Наполи: 0:1 (Развой на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

Така Наполи отново се върна към победите, след като в предишните си 3 срещи в шампионата регистрира 2 загуби и едно равенство. Неаполитанци изместиха Милан си от втората позиция и в момента двата тима са с еднакъв актив от 39 точки, с четири по-малко от лидера Интер.

Двубоят започна отлично за гостите, които успяха да поведат в резултата още в 5-ата минута. Елиф Елмас засече центриране от ъглов удар и с глава отблизо прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

В 18-ата минута Златан Ибрахимович пропусна да изравни резултата. Ветеранът засече с глава центриране на Фоде Бало Туре около точката на дузпата, но прати топката встрани от дясната греда.

Снимка 557864

В 34-ата минута избита топка стигна до краката на Алесандро Флоренци. Футболистът отправи снаряд от далечно разстояние. Топката обаче профуча покрай дясната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

В началото на втората част Ибрахимович получи хубав пас в пеналтерията и шутира от малък ъгъл. Давид Оспина обаче реагира блестящо и спаси.

Снимка 557862

Треньорът на Милан - Стефано Пиоли се опита да засили играта в нападение, вкарвайки в игра още един таран в лицето на Оливие Жиру.

В 51-ата минута обаче неаполитанци можеха да нанесат втори удар. Андреа Петаня стигна до стрелкова позиция след отлично извеждащо подаване, но Фикайо Томори се намеси в последния момент и изчисти в корнер.

Снимка 557861

В края на срещата играчите на Милан успяха да изравнят резултата, но радостта им бе кратка, тъй като попадението на Франк Кеси бе отменено, след като съдията Давиде Маса се консултира с ВАР и видя засада на Жиру.

Пиоли е убеден: Титлата не се печели през декември