Катастрофалното представяне на Милан в Серия "А" продължава. "Росонерите" загубиха с 0:2 като домакини от Аталанта в мач от 18-ия кръг на първенството. Попаденията за гостите вкараха Брайън Кристанте (32) и Йосип Иличич (71).

Поражението бе второ поред за тимът на Дженаро Гатузо, като тимът заема 11-о място с 24 точки. Аталанта събра 27 пункта и е седми.

Снимка 330693

Двубоят започна по-добре за гостите, но въпреки това в 13-ата минута Джакомо Бонавентура вкара гол, който бе отменен с помощта на ВАР. Причината за това бе игра с ръка на Патрик Кутроне.

В 19-ата минута опасен удар на Монтоливо бе избит от Бериша в корнер. Малко след това албанският страж се намеси отлично при удар на Кутроне.

УЕФА удари по Милан, глоби италианците с 20 милиона евро

"Росонерите" с тежка санкция

В 32-ата минута добра атака на Аталанта завърши с удар на Калдара, който бе отразен от Донарума. Секунди по-късно гостите излязоха напред в резултата, като автор на попадението стана Брайън Кристанте.

Втората част започна с по-активни действия на "росонерите". В 55-ата минута удар на Калинич бе блокиран. Малко след това и удар на Борини мина покрай лявата греда.

Така се стигна до 71-ата минута, когато Аталанта нанесе втория си удар. Спинацола намери Иличич, който на празна врата вкара за 0:2.

Снимка 330695

До края на двубоят тимът на Дженаро Гатузо дори не успя да стигне до почетен гол и загуби втори пореден мач в първенството.