Отборът на Милан продължава със силното си представяне в Калчото. Тази вечер "росонерите" бяха неудържими на стадион "Луиджи Ферарис", надигравайки домакините от Сампдория с 4:1. В герой за миланския гранд отново се превърна култовият швед Златан Ибрахимович.

По този начин селекцията на Стефано Пиоли се закрепи на шестото място във временното класиране с 63 точки. Самп са 15-ти, но не са застрашени от изпадане.

Интер победи Наполи с 2:0

Интер сломи Наполи и си върна второто място

Д'Амброзио и Лаутаро вкараха головете за "нерадзурите"

Златан Ибрахимович даде аванс на Милан още в 4-ата минута, след като се разписа с глава. Чудесното центриране пък беше дело на Анте Ребич. "Росонерите" удвоиха своята преднина след почивката, когато този път Ибра влезе в ролята на асистент. Златан свали с глава за Хакан Чалханоглу, който изпревари персоналния си пазач и отблизо разстреля Фалконе за 0:2.

Снимка 490114

Източник: EPA/БГНЕС

В 58-ата минута турчинът върна жеста на шведския таран, след като го изведе сам срещу вратаря на "моряците", а за него беше детска игра да покачи до 0:3.

Оставащите минути бяха за домакините, които в 78-ата минута изпуснаха дузпа. По-скоро тя бе отлично спасена от Джиджо Донарума. В края генуезци все пак стигнаха до почетното попадение, а негов автор стана Аскилдсен.

Ювентус е шампион на Италия за девети пореден път

Девета поредна титла за Ювентус!

"Старата госпожа" си подсигури Скудетото след 2:0 срещу Сампдория

Когато всички смятаха, че мачът вече е приключил, миланистите отбелязаха и гол №4. Резервата Рафаел Леао получи топката на границата на наказателното поле и с премерен изстрел оформи крайното 1:4.

САМПДОРИЯ - МИЛАН 1:4

0:1 Ибрахимович (4"), 0:2 Чалханоглу (54"), 0:3 Ибрахимович (58"), 1:3 Аскилдсен (87"), 1:4 Леао (90+2")