Отборът на Аталанта се завърна по възможно най-добрия начин, при подновяването на футбола в Италия.

Съставът от Бергамо, една от най-засегнатите области от коронавируса в Италия, спечели по категоричен начин домакинството си на Сасуоло.

Бергамаските се наложиха с 4:1 над опонента си, като дори можеше да се поздрави с още по-категоричен успех, ако не бяха намесите на системата ВАР.

Снимка 484705

Източник: Twitter

Още през първото полувреме превъзходството за домакините вече бе очевидно и изключително трудно за наваксване.

Берат Джимсити вкара за 1:0 след 16 минути игра, като даде сравнително ранна преднина на състава си в срещата.

Снимка 484704

Дуван Сапата удвои малко след половин час игра, предвещавайки кой ще е крайният победител в мача.

Мехди Бурабия си отбеляза злощастен автогол няколко минути по-късно. Преминалият през Левски състезател прати топката в собствената си врата, увеличавайки предимството на опонента на три попадения.

Снимка 484706

4:0 направи Сапата, който реализира втория си гол в мача след 66 минути игра.

Във втората минута на даденото продължение Бурабия се реабилитира за грешката си от по-рано и вкара единствения гол за своя отбор, оформяйки крайното 4:1.

Така Аталанта се бетонира на четвъртата позиция в таблицата с временното класиране. Отборът е с 51 точки в актива си - 3 по-малко от третия Интер, но и с мач в повече от "нерадзурите". Сасуоло се намира в средата на подреждането.