Отборът на Милан пое свеж въздух в италианската Серия "А". "Росонерите" спасиха поста на своя наставник Марко Джампаоло, след като спечелиха по изключително драматичен начин гостуването си на Дженоа с 2:1.

Спалети: Пълни глупости са, че ще поемам Милан

"Засега оставам извън играта"

Двубоят на "Луиджи Ферарис" беше белязан от четири червени картона. Заради псувни от резервната скамейка, изгонени без да бъдат част от мача, бяха Рикардо Сапонара и Саму Кастайехо. Футболните картони пък видяха Бираски от "грифоните" и Давиде Калабрия.

Резултатът беше открит в 41-ата минута, когато датчанинът Ласе Шьоне откри за Дженоа. Милан разцъфна през втората част за буквално шест минути, стигайки до пълен обрат. Първо Тео Ернандес изравни, а пък след това Кесие бе точен от дузпа заради нарушение на Бираски.

Снимка 446346

Източник: EPA/БГНЕС

До края домакините се хвърлиха сляпо в атака, като това им помогна да получат наказателен удар в 93-ата минута. Вратарят на Милан - Пепе Рейна обаче се превърна в герой, след като отрази изстрела на Ласе Шьоне.

По този начин "росонерите" вече имаш девет точки, с които се намират в средата на таблицата.