Милан разби гостуващия Бреша с 3:0 на своя „Сан Сиро" и продължава да е едноличен лидер в класирането на италианската Серия „А". Попаденията бяха реализирани само в рамките на първите 30 минути от първото полувреме.

Още в 4-ата минута „Сан Сиро" избухна. Златан Ибрахимович получи топката в наказателното поле, финтира бранител и пусна остър пас към Кевин Принс Боатенг, който от няколко метра откри резултата. Малко по-късно Робиньо можеше да направи 2:0, но ударът му не бе точен.

В 28-ата минута Робиньо не сгреши и покачи резултата на 2:0. Бразилецът получи топката в наказателното поле и с мигновен удар я прати неспасяемо в мрежата зад Матео Серени.

Всичко за гостите свърши 3 минути по-късно, когато звездата Златан Ибрахимович вкара дежурния си гол. Шведът навърза цялата отбрана на Бреша и с много силен удар нарпави преднината на „росонерите" класическа.

През втората част домакините играха значително по-спокойно. Въпреки това, отново добри положения се откриха пред Ибрахимович и влезлия като резерва Роналдиньо.