Милан измъкна трудна победа с 1:0 като гост на Каляри в междинния 18-и кръг на Серия "А". Дебют за "росонерите" направи Антонио Касано, който имаше основна заслуга за успеха. Със спечелените три точки, Милан вече има 39 и се откъсна на върха в класирането. Вторият Лацио е с 34, а третият наполи - с 33. По-късно днес обаче южняците играят с Интер.

Първата възможност за гол се откри пред Милан в 10-ата минута. Астори обаче изби от голлинията удара на Робиньо. Постепенно домакините се окопитиха и на свой ред създадоха няколко опасности  на срещуположната врата. Удар на Канини с глава срещна гредата в 32-ата минута, а малко по-късно реферът подмина дуза за сардинците след нарушение срещу Матри.

Второто полувреме отново започна с шанс за Милан. Пато обаче не успя да преодолее вратаря на Каляри Агаци, останал сам срещу него.  Само секунди по-късно пък стражът на Милан Абиати направи невероятна грешка и подари топката на Нене, който обаче не успя да улучи вратата.

Четвърт час преди края треньорът на гостите Масимилиано Алегри пусна в игра новото попълнение Антонио Касано, което се оказа страхотен ход.

Само след десетина минути игра с фланелката на Милан, Касано асистира по перфектен начин на  младия Родни Страсер, който вкара победното попадение за "росонерите".