Отборът на Милан записа изключително важна победа, след като се наложи с 1:0 като гост над Аталанта в мач от 22-ия кръг на Серия „А". Единственото попадение в срещата реализира Стефан Ел Шаарави, който бе точен в 29-ата минута.

Това беше 15-и гол на младия нападател от началото на сезона в Серия „А", а трите точки изстреляха „росонерите" на 5-а позиция в класирането, само на 2 точки от четвъртия Интер. „Нерадзурите" обаче имат и мач по-малко (играят тази вечер с Торино). Разликата с третия Лацио пък вече е само 6 точки.

Отборът на Милан започна по-активно двубоя, като „росонерите" с лекота стигаха до полето на Аталанта. Младите Нианг и Ел Шаарави първи опитаха удари към пазената от Консили врата, но и двамата бяха неточни.

В 29-ата минута упоритостта на Ел Шаарави, безспорно най-добрия на терена до този момент, му се отблагодари с гол. „Малкия Фараон", както е известен нападателят, получи отличен извеждащ пас от Нианг и с удар от десетина метра разпечата вратата на домакините.

Оказали се догонващи в резултата „бергамасците" опитаха натиск, но положения пред вратата на Абиати почти нямаше. В добавеното време на първата част домакините на два пъти най-накрая застрашиха стража на гостите, но Денис и компания така и не успяха да нанесат точен удар.

Милан започна по-агресивно второто полувреме. Играчите на Масимилиано Алегри търсеха втори гол, който да ги успокои в минутите до края на мача. В 58-ата минута домакините получиха тежък удар, след като Бривио получи червен картон. Само в рамките на няколко минути бранителят си изпроси два жълти картона и остави отбора си в намален състав половин час преди последния съдийски сигнал.

В 80-ата минута „росонерите" пропуснаха златен шанс да вкарат втори гол. Матио Фламини нахлу опасно в полето, но вместо да подаде на останалия на празна врата Пацини реши да шутира, като ударът му бе париран от вратаря Консили. Това беше и последният интересен двубой в мача, а Милан взе важни 3 точки.

АТАЛАНТА - МИЛАН 0:1

Ел Шаарави (29')

АТАЛАНТА: Консили, Фери, Стендардо, Канини, Бривио, Кармона, Чигарини (80' Будан), Биондини, Бонавентура, Пара, Денис (61' Матеу)

МИЛАН: Абиати, Абате, Мексес, Сапата, Констант, Фламини, Монтоливо, Боатенг, Нианг (89' Траоре), Пацини, Ел Шаарави (85' Робиньо)

Червен картон: Бривио (58' Аталанта).