Милан записа ценна победа с 3:1 като гост на коравия Верона в мач от 7-ия кръг на Серия „А". С успеха си „росонерите" събраха 14 точки и се изкачиха на 4-ото място.

Двубоят започна по отличен за гостите начин, които поведоха в 21-ата минута с голяма доза шанс. Маркес си заби невероятен автогол, опитвайки се да изчисти едно безобидно центриране отдясно.

Само няколко минути по-късно Милан удвои аванса си при хубава контра. Ел Шаарави пусна страхотен пас към Кейсуке Хонда, който без да се бави, насочи топката във вратата на веронци за 2:0.

Мачът де факто приключи десет минути след началото на втората част. Гостите отново се възползваха по отличен начин от разредената отбрана на домакините. Рами пусна дълъг пас към Хонда, той овладя и хладнокръвно търкулна топката покрай вратаря за 0:3.

Това пречупи устрема на Верона, които все пак стигнаха до почетен гол в края на двубоя, дело на Лопес. Домакините завършиха двубоя с десет души, след като Маркес получи втори жълт картон.