35-тият кръг на италианската Серия "А" предложи вълнуващо дерби между грандовете Ювентус и Милан.

Спорът между двете звездни единайсеторки приключи при резултат 0:3, като гостите дори пропуснаха и дузпа в мача.

Точни за победителите бяха Диас, Ребич и Томори, а от бялата точка се провали Кесие.

Снимка 530153

Източник: Twitter

"Бианконерите" подобриха представянето си напоследък в елита, записвайки 3 поредни двубоя без поражение в шампионата.

В същото време, Милан позагуби от своята форма, инкасирайки 2 поражения в последните си 5 срещи в първенството, преди днешната.

Гостите заемат 3-ата позиция във временното класиране, като изместиха днешния си съперник.

Пиоли: Победа над Ювентус ще бъде истинско постижение

"Мечтите са страхотни, но само ако се сбъднат"

Резултатът тази вечер беше открит едва в продължението на първата част. Тогава Шчесни сбърка при центриране в наказателното си поле и остави вратата си празна.

Топката се озова в Браим Диас, който я запрати под напречната греда за 0:1.

Последици и в Милан след провала със Суперлигата

Президентът на "росонерите" подаде оставка от ръководството на Серия "А"

В 56-ата минута съдията Паоло Валери отсъди дузпа за гостите. Това се случи след игра с ръка на Джорджо Киелини и разглеждане на ситуацията с ВАР. Шчесни се реваншира за грешката си при гола и спаси изпълнението на Франк Кеисие.

В 78-ата минута Анте Ребич нанесе решителен удар по амбициите на съперника за достигане до изравняването. Той се отчете с чудесно изпълнение от около 25 метра прати топката в мрежата за 0:2.

Андрий Шевченко призна, че иска да бъде треньор на Милан

Шевченко призна, че иска да бъде треньор на Милан

Легендата може някой ден да сбъдне желанието си

Осем минути преди изтичането на редовното време Фикайо Томори оформи с глава оказалото се и крайно 0:3.

Така драмата в Серия "А" ще бъде до последния възможен момент.