Отборът на Милан отново намери място в Топ 4. Селекцията на Дженаро Гатузо постигна важен успех при гостуването си на Дженоа с 2:0, като по този начин изпревари в подреждането Аталанта, Лацио и Рома.

По-чистите положения преди почивката бяха в полза на "грифоните". Попадения обаче в мрежата на Донарума нямаше. Той се намеси отлично при добри възможности, изскочили пред Даниел Беса и Горан Пандев.

"Росонерите" се съвзеха към края на частта, но новата придобивка на гранда - Лукас Пакета направи по-трудното, улучвайки лявата греда.

Наполи победи Лацио с 2:1

Наполи приземи "римските орли" на "Сан Паоло"

"Небесносините" все по-близо до Ювентус

Бразилецът беше главно действащо лице и при ситуацията в 66-ата минута, когато от близка дистанция отправи много хубав изстрел с глава. Младият страж на Дженоа - Андрей Раду обаче впечатли с прекрасно спасяване.

Снимка 401644

Източник: EPA/БГНЕС

В ответната атака, работа имаше и за Джиджи Донарума, който не остана по-назад и с рядко виждан рефлекс не позволи на Даниел Беса да отбележи.

Рома се измъчи, но победи Торино с 3:2

Този път драмата на Рома беше с щастлив край

"Вълците" пропиляха аванс от два гола, но все пак надвиха Торино

Милан дочака своя миг в 72-ата минута, когато резултатът беше открит от Фабио Борини. Универсалният футболист реализира своя първи гол от началото на сезона, след като получи задължаващ пас от Андреа Конти.

Изоставането в резултата принуди Дженоа да атакува все по-масирано. От това се възползваха "росонерите", които подпечатаха своя успех с втори гол. Той беше отбелязан от Сусо, който не остави никакъв шанс на Раду с премерен шут в далечния ъгъл. Испанецът демонстрира и колегиалност, след като не се зарадва на попадението в мрежата на бившия си клуб.

Интер и Сасуоло не се победиха - 0:0

Традицията беше спазена - Сасуоло отново спря Интер

Нулево реми на "Джузепе Меаца"

В следващия кръг Милан приема на свой терен Наполи, докато Дженоа гостува на Емполи.

ДЖЕНОА - МИЛАН 0:2

0:1 Борини (72"), 0:2 Сусо (83")

СТАДИОН: "Луиджи Ферарис"

СЪДИЯ: Даниеле Орсато

ДЖЕНОА: Раду, Кришито, Зуканович, Ромеро, Бираски, Беса, Велосо, Ролон, Лазович, Пандев, Куаме (резерви: Русо, Водишек, Далмонте, Фавили, Гюнтер, Лакичевич, Лопес, Перейра, Пецела, Ромуло)

МИЛАН: Донарума, Абате, Сапата, Мусакио, Родригес, Пакета, Бакайоко, Чалханголу, Сусо, Кутроне, Борини (резерви: Рейна, Донарума, Бертолачи, Кастайехо, Конти, Лаксалт, Маури, Монтоливо, Стринич, Тораси, Цаджу)