Отборът на Рома изигра нов драматичен двубой в Серия "А". "Вълците" пропиляха аванс от две попадения, но все пак стигнаха до важен успех 3:2 при домакинството си на Торино. По този начин селекцията на Еузебио Ди Франческо се стабилизира на четвъртото място и дръпна с шест точки на преследвачите си от Лацио.

Чиро Имобиле е готов на трансфер в Наполи

Новината разкри личният му агент

Двубоят тръгна много добре за домакините, които поведоха след само четвърт час на "Олимпико". Плеймейкърът Николo Дзаниоло демонстрира, че се превръща във все по-ключова фигура за селекцията на "вълците", реализирайки след втория си опит отблизо в мрежата на Салваторе Сиригу.

Снимка 401282

Положението на "джалоросите" стана още по-комфортно, тъй като в 34-ата минута Сиригу събори откъсващия се Ел Шаарави и реферът Джакомели категорично посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Александър Коларов, който прати съперниковия страж в обратния ъгъл за 2:0.

В края на полувремето Торино бързо можеше да се върне в мача, но изстрел на Яго Фалке срещна гредата.

И по стара традиция, Рома демонстрира своето "по-грозно" лице след паузата, когато до 67-ата минута пропиля изцяло преднината си от два гола. В 51-ата Томас Ринкон отбеляза за "биковете" с премерен удар от границата на наказателното поле.

Снимка 401283

Селекцията на Валтер Мадзари тотално възкръсна благодарение на Кристиан Ансалди, който макар и малко щастливо, засече топката от воле и я прати неспасяемо в ъгъла на Робин Олсен.

Този път обаче драмата за Рома беше с щастлив край, след като трите точки бяха подсигурени след нов гол на домакините. Появилият се принудително, още в началото на двубоя, Стефан Ел Шаарави се превърна в герой, след като получи хитър пас от Лоренцо Пелегрини и отблизо матира Сиригу.

В края Торино можеше да се добере и до трите точки, но малшанс пред попадението имаше звездата Андреа Белоти.

В следващия кръг на Рома предстои тежко изпитание - гостуване на Аталанта. Торино пък приема у дома Интер.

Ювентус победи Милан с 1:0 и спечели Суперкупата на Италия

Роналдо донесе първи трофей на Ювентус, "бианконерите" грабнаха Суперкупата на Италия

Роналдо вкара единственото попадение

РОМА - ТОРИНО 3:2

1:0 Дзаниоло (15"), 2:0 Коларов -дузпа (34"), 2:1 Ринкон (51"), 2:2 Ансалди (67"), 3:2 Ел Шаарави (73")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Пиеро Джакомели

РОМА: Олсен, Коларов, Фацио, Манолас, Карсдорп, Кристанте, Пелегрини, Клуйверт, Дзаниоло, Юндер, Джеко (резерви: Фусато, Греко, Чорич, Ел Шаарави, Маркано, Н"Зонзи, Пасторе, Лу. Пелегрини, Сантон, Шик)

ТОРИНО: Сиригу, Джиджи, Н"Колу, Лиянко, Де Силвестри, Ринкон, Ансалди, Айна, Фалке, Белоти, Париджини (резерви: Ияцо, Росати, Адопо, Беренгер, Бремер, Едера, Феригра, Лукич, Милико, Дзадза)