Милан направи страхотен обрат и победи Ювентус с 4:2 в дербито на 31-ия кръг на Серия "А". Всички голове паднаха през второто полувреме, като "росонерите" имаха пасив от две попадения. Адриен Рабио откри резултата в 47-ата минута. В 53-ата Кристиано Роналдо удвои. В 62-ата минута Ибрахимович се разписа от дузпа. Четири минути по-късно Франк Кесие изравни. Рафаел Леао в 67-ата минута прави пълен обрат, а крайният резултат оформи Анте Ребич в 81-ата минута.

"Бианконерите" запазиха аванса си на върха във временното класиране, като остават със 75 точки. Милан е пети с 49 пункта.

През първото полувреме имаше по няколко добри възможности и за двата отбора, но попадения не паднаха. Гол на Ибрахимович в заключителните минути на първата част бе отменено заради засада.

Снимка 487088

Юве поведе в резултата в 47-ата минута. Адриен Рабио пое топката в средата на терена, елиминира няколко съперникови играчи и със страхотен удар в сглобката вкара за 0:1.

Шест минути по-късно "старата госпожа" стигна до втори гол. Хуан Куадрадо прати дълъг пас в предни позиции към Роналдо, двамата централни защитници на Милан се сблъскаха и позволиха на португалеца да изскочи зад гърба им и да стреля във вратата за 0:2.

"Росонерите" се върнаха в мача в 62-ата минута. Тогава Ребич нанесе удар, който срещна ръката на Бонучи. Съдията гледа ситуацията на ВАР и отсъди наказателен удар. Зад топката застана Ибрахимович, който бе точен за 1:2.

Лацио капитулира в Лече

"Орлите" с втора поредна загуба в Серия "А"

Четири минути по-късно резултатът бе изравнен. Милан организира многофодова атака, Франк Кесие бе намерен в наказателното поле, освободи си пространство и стреля към вратата, като с помощта на рикошет топката се озова в мрежата за 2:2.

В 67-ата минута Милан направи пълен обрат. Ребич бе фаулиран пред наказателното поле на Юве. Съдията даде авантаж. Топката стигна до Рафаел Леао, който с удар от малък ъгъл даде аванс на миланския гранд.

Снимка 487089

В 75-ата минута Ребич бе близо до четвърти гол за домакините. Шест минути след това Милан реши всичко с четвърти гол. Алекс Сандро направи груба грешка, като подари топката на Джакомо Бонавентура, който веднага подаде за непокрития Анте Ребич в наказателното поле, а хърватинът без забавяне отбеляза за 4:2.