Милан записа важна победа в борбата за първото място в Серия А. "Росонерите" се наложиха над Сампдория с 2:1 като гост и по този начин запазват лидерската си позиция с 26 точки. Самп пък е на 12-ата позиция с 11 пункта.

Двубоят днес бе доста оспорван и не чак толкова лесен за състава на Стефано Пиоли.

Наполи продължава по план след разгромна победа над Кротоне

Неаполитанци бият с 4:0

Първото попадение падна от дузпа в края на полувремето. Тогава Кеси и изчака вратарят Аудеро да се хвърли след което я закова в средата на мрежата за 0:1.

През втората част Тонали удари греда, пропускайки да удвои. Малко по-късно това все пак беше факт. Кастийехо получи прецизно подаване от Ребич и преодоля вратаря за 0:2. Осем минути преди края Екдал засече от корнер, забивайки в левия ъгъл, оформяйки крайното 1:2.