Наполи победи категорично Кротоне в мач от 10-ия кръг на Серия А. Неаполитанците се наложиха като гост на "Ецио Шида" с 4:0.

По този начин "небесно сините" са на 3-ото място с 20 точки, с три по-малко от лидера Милан. "Акулите" пък са на последното място с едва две точки.

Днешния двубой премина под тоталната доминация на Наполи. Тимът можеше да отбележи можеше да отбележи още в 1-ата минута когато Петаня се измъкна от защитата и шутира от средно разстояние, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 31-ата минута Наполи успя да поведе. Пьотр Желински отигра чудесен пас на Инсиние и шутира в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

Рома и Сасуоло завършиха 0:0 в мач от Серия "А"

ВАР не позволи промяна на двете нули между Рома и Сасуоло

Съперниците остават съседи във временното класиране

Второто попадение падна в 58-ата минута. Тогава Лосано засече подаване на Инсиние и овладя с първо докосване и последва точен шут за 0:2.

Четири минути по-късно Деме пусна към Мертенс, който от границите на наказателното поле направи резултата класически. В добавеното време Мертенс плъзна към Петаня, той стреля великолепно, оформяйки крайното 0:4.

Удинезе и Аталанта ще играят през следващата седмица, дъждът в Италия наводни "Дачия Арена"

Главният рефер и двамата капитани излязоха за инспекция на терена и прецениха, че няма условия за нормално протичане на срещата