Милан обърна Интер от 0:1 до 2:1 в двубой от 24-ия кръг на италианската Серия "А", игран на стадио "Джузепе Меаца".

Иван Перишич (38') даде аванс за домакините, които видимо стояха по-добре на терена почти през целия мач. Към края на срещата обаче дойдоха минутите на Оливие Жиру (75, 78'), който с два бързи гола донесе победата за "росонерите". Играчите на Стефано Пиоли удържаха преднината си, но дадоха жертва, след като в добавеното време Тео Ернандес получи директен червен картон за много грубо нарушение.

Така Милан вече има 52 точки и диша във врата на Интер. "Нерадзурите" все още са лидери в класирането на първенството с актив от 53 пункта.

Интер - Милан: 1:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна добре за домакините, които първи стигнаха до интересно положение и още в 10-ата минута Дензел Думфрис прати топката във вратата. Голът му обаче бе отменен заради засада.

В 35-ата минута Сандро Тонали отправи мощна тупалка, насочвайки топката към горния десен ъгъл на Самир Ханданович. Вратарят обаче демонстрира класа и спаси.

Снимка 562494

Три минути по-късно Интер поведе в резултата. Иван Перишич бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране от ъглов удар. Перишич засече подаването и с премерен удар насочи топката към вратата.

През втората част обаче постепенно "росонерите" започнаха да показват зъби и все по-често поглеждаха към противниковата врата.

Снимка 562491

В 75-ата минута Оливие Жиру изравни. Той бе на точното място в точното време при разбъркване в наказателното поле. Топката стигна до тарана, който от близко разстояние преодоля Ханданович.

Само три минути по-късно се стигна до обрат. Жиру получи топката в наказателното поле, реагира бързо и без никакви проблеми прати кълбото в долния ляв ъгъл.

Снимка 562488

В края на срещата Тео Ернандес повали съперник с много грубо влизане и получи директен червен картон от съдията.

Индзаги: В миланското дерби никога няма фаворити

"Мотивацията и отделните моменти ще направят разликата"