Милан победи Фиорентина в мач от 28-ия кръг на Серия А. "Росонерите" се наложиха с 3:2 като гост. Златан Ибрахимович даде аванс за тима си с 9-та минута.

Фиорентина след голове на Ерик Пулгат (17) и Франк Рибери (51) обърна развоя. "Росонерите" върнаха пасива след голове на Браим Диас (57) и Хакан Чалханоглу (73) и спечелиха ценни три точки.

По този начин тимът на Стефано Пиоли е на 2-ото място с 59 точки, на шест зад лидера Интер, който обаче е и с мач по-малко. Фиорентина пък е на 14-ата позиция с 29 точки. Първото попадение падна в 9-ата минута чрез Златан Ибрахимович.

Ювентус загуби с 0:1 от Беневенто в Серия "А"

Ювентус се срина срещу "вещиците" на Индзаги

Скудетото вече е твърде далеч

Шест минути по-късно, Ерик Пулгар изпълни чудесен пряк свободен удар и завъртя топката в горния ляв ъгъл на вратата, изравнявайки за 1:1.

В 51-ата минута домакините реализираха пълен обрат след като Франк Рибери пое подаване и стреля неспасяемо в левия ъгъл за 2:1.

Шест минути по-късно Брахим Диас засече от корнер и отбеляза за 2:2.

В 72-ата минута, Хакан Чалханоглу пое подаване и изстреля неспасяем удар без колебание, който влетя в долния десен ъгъл, за да оформи крайния резултат.