Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: 53232

КРАЙ НА МАЧА!

Милан и Наполи не излъчиха победител в дербито на Серия "А"

0:0 на "Сан Сиро" след сериозни пропуски и на двата тима

90+3′

ФАБИАН РУИС Е ИЗГОНЕН!! Наполи завърши този двубой с човек по-малко, след като в даденото от съдията продължение, испанецът Фабиан Руис получи втори жълт картон.

90+1′
Снимка 402787

90′

Дженаро Гатузо осъщестява последна смяна в този мач. Терена напуска Чалханоглу, а оставащите пет минути ще бъдат доиграни от Диего Лаксалт.

87′
Снимка 309799

86′

ЖИЕЛИНСКИ! Заветните мигове на дербито предложиха много драма. Наполи имаше отличен шанс да грабне трите точки, след като осъществи светкавична контраатака в 86-ата минута. Макар и с няколко доста несполучливи подавания, "партенопеите" изведоха свой колега на задължаваща позиция за стрелба. Така всички погледи бяха вперени към Пьотр Жиелински, ала Донарума сякаш имаше магнит в ръкавиците си и отново успокои топката в своите обятия.

80′

Слаб мач за Дрийс Мертенс, който логично бива заменен от Симоне Верди.

77′
Снимка 402778

76′

МУСАКИО!! Никой на "Сан Сиро" не успя да повярва, че домакините не водят с 1:0, след като Матео Мусакио сътвори грандиозен пропуск при корнер в 76-ата минута. Аржентинският защитник стреля акробатично от около метър, ала стрелбата му беше слаба и спасена решително от Оспина.

75′

ПЬОНТЕК! Пет минути, след като се появи на терена, Кжищоф Пьонтек можеше да блесне и с първи гол за Милан. Полякът демонстрира отлично първо докосване, откъсвайки се с лека преднина пред Кулибали. В момента на удар обаче таранът не сполучи, тъй като в краката му се хвърлиха както африканският бранител, така и Давид Оспина.

72′

Рокада и в лагера на Наполи. Марио Руй напуска терена видимо недоволен от решението на Карло Анчелови. Вместо него влиза Фаузи Гулам.

71′

Дългоочакваният дебют е факт. Кжищоф Пьонтек се появява на терена вместо Патрик Кутроне.

Снимка 402784

Източник: EPA/БГНЕС

70′

Първа смяна в този двубой. Терена напуска Лукас Пакета,а вместо него мача ще доиграе Фабио Борини.

68′

Пьотр Жиелински отправи истинска бомба от над 20 метра, след като засече топката от воле. Донарума пак беше фантастичен и се справи с тази доста трудна ситуация.

65′

МИЛИК! Полската звезда на Наполи - Арек Милик напомни, че е част от това дерби в 65-ата минута. Таранът получи подаване от Кайехон, овладя майсторски около точката на дузпата и моментално стреля. Донарума явно бе предвидил развоя на събитията, тъй като беше застанал на точното място и спаси.

Снимка 402786

50′

ПАКЕТА! Силните мигове на "росонерите" продължиха, като новакът Лукас Пакета можеше да стартира отлично кариерата си на "Сан Сиро" с дебютен гол. Ударът му от границата на наказателното поле обаче нямаше нужната сила и точност.

Снимка 402780

48′

КЕСИЕ!!! Втората част можеше да започне по мечтан начин за миланистите. Раул Албиол сътвори кошмарна грешка, след като не изчисти добре остро подаване на Сусо и топката попадна в краката на дебнещия наблизо Кесие. Африканецът направи по-трудното и от три метра не съумя да намери мрежата на замръзналия в тази ситуация Оспина.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 402781

45′

ПОЧИВКА!

42′

Милан осъществява преса дълбоко в половината на съперника, която доста затруднява изнасянето на топката от страна на неаполитанци.

36′

Хакан Чалханоглу пробва да сложи край на головата си суша през сезона с удар от средна дистанция, който за негова жалост попадна точно в обсега на сигурния Давид Оспина.

30′

Интересните положения в дербито рязко намаляха. За отбелязване може да вметнем едно остро центриране към Патрик Кутроне. Младият нападател беше готов да отиграе топката с глава, но в последния момент беше изпреварен от отлично позиционирания френски защитник Кевин Малкюи.

Снимка 402777

22′

Един от обичайните рейдове на Сусо трябваше да приключи с далеч по-добър шут. Испанецът разочароващо не намери очертанията на вратата.

17′

Фабиан Руис от Наполи също получава официално предупреждение заради същото провинение.

16′

Първи жълт картон в мача. Получава го Патрик Кутроне заради спирането на обещаваща съперникова атака.

9′

Домакините също демонстрираха своята класа, след като в 9-ата минута Патрик Кутроне беше изведен на стрелкова позиция. Коженото кълбо обаче срещна външната част на неаполитанската мрежа.

Снимка 402776

5′

КАЙЕХОН! Наполи защити реномето си на фаворит в тази среща, след като създаде голова възможност още в 5-ата минута. Лоренцо Инсине центрира от лявото крило, като балонната топка падна на волето на Хосе Кайехон. Испанецът насочи изстрела си в близкия ъгъл на Донарума, ала италианският национал внимаваше и изби в корнер. При последвалото статично положение, Милан получи шанс за контраатака, но всичко бе провалено още в зародиш от Хакан Чалханоглу.

2′

Публиката на "Сан Сиро" приветства с бурни аплодисменти Карло Анчелоти, с който са свързани последните големи успехи на клуба както в Италия, така и в евротурнирите.

Снимка 402775

1′

19. Кжищоф Пьонтек 9. Симоне Верди

Отборите на Милан и Наполи се изправят един срещу друг в голямото дерби от кръга в Серия "А". Двата тима заемат място в Топ 4 на Калчото, което е предпоставка за един доста интересен сблъсък на "Сан Сиро".

Наполи: Жорже Мендеш ни предложи Кристиано Роналдо, но отказахме трансфера

"Стигнахме до решение, че е извън нашите възможности", заявиха от клуба

Домакините са обладани от позитивни мисли за бъдещето, след като влязоха в поредица от две последователни победи, позволила им да заемат позиция в зона "Шампионска лига". "Росонерите" имаха рокада и на поста централен нападател, след като Гонзало Игуаин пое в посока Челси, а пък в италианския гранд пристигна голаджията на Дженоа - Кжищоф Пьонтек.

ПСЖ е близо до Алан, Наполи прибира 100 млн. евро от сделката

Футболистът остана извън групата за мача с Милан

Статистиката обаче не работи в полза на миланистите, като тя показва, че тимът има едва две победи в последните си пет двубоя у дома. Заради травми дербито тази вечер пропускат Лукас Билия, Джакомо Бонавентура, Матия Калдара и Пепе Рейна. До последно под въпрос пък ще бъде Кристиян Сапата.

Джанлука Лонгари: Милан ще обмисли възможността за Кирил Десподов

Италиански журналист: Милан ще обмисли възможността за Десподов

"Български агент им е предложил играча"

Емоционално завръщане на "Сан Сиро" пък предстои за треньора на Наполи - Карло Анчелоти. Преди години специалистът постигна легендарни успехи с Милан, а тифозите все още не изпускат възможността да засвидетелстват своята любов към Карлето. Ако изключим Ювентус, именно "партенопеите" са най-добре играещият отбор като гост.

Лео Бонучи: Не бях себе си в Милан

"Миналото няма толкова голямо значение"

Играчът във форма за неаполитанци е Арек Милик, който в последните си три мача има четири гола. Единствено под въпрос в тяхната селекция е румънецът Влад Кирикеш, който има травма в дясното коляно.

Главен съдия на срещата е Даниеле Довери. Първият двубой между двата тима през сезона завърши с драматичен успех 3:2 за Наполи.