Отборите на Милан и Наполи не се победиха в голямото дерби от кръга в Серия "А". Двубоят на "Сан Сиро" завърши при нулево реми, като и двата тима имаха отлични възможности, за да се поздравят с трите точки. Отлични шансове за "росонерите" пропиляха Кесие, Мусакио и новата покупка Кжищоф Пьонтек. Неаполитанци пък имаха малшанса да имат срещу себе си един непробиваем Джиджи Донарума, който на няколко пъти отчая Пьотр Жиелински и Хосе Кайехон.

Селекцията на Карло Анчелоти остава на осем точки от лидера Ювентус, докато още утре Милан може да напусне Топ 4, ако Рома спечели трудното си гостуване на Аталанта.

Снимка 402775

Източник: EPA/БГНЕС

Наполи защити реномето си на фаворит в тази среща, след като създаде голова възможност още в 5-ата минута. Лоренцо Инсине центрира от лявото крило, като балонната топка падна на волето на Хосе Кайехон. Испанецът насочи изстрела си в близкия ъгъл на Донарума, ала италианският национал внимаваше и изби в корнер. При последвалото статично положение, Милан получи шанс за контраатака, но всичко бе провалено още в зародиш от Хакан Чалханоглу.

Милан - Наполи 0:0 (Развой на срещата по минути)

Татко Карло отново се завърна на "Сан Сиро"

Домакините също демонстрираха своята класа, след като в 9-ата минута Патрик Кутроне беше изведен на стрелкова позиция. Коженото кълбо обаче срещна външната част на неаполитанската мрежа.

С течение на мача, интересните положения в дербито рязко намаляха. За отбелязване може да вметнем едно остро центриране към Патрик Кутроне в 30-ата. Младият нападател беше готов да отиграе топката с глава, но в последния момент беше изпреварен от отлично позиционирания френски защитник Кевин Малкюи.

Снимка 402776

Втората част можеше да започне по мечтан начин за миланистите. Раул Албиол сътвори кошмарна грешка, след като не изчисти добре остро подаване на Сусо и топката попадна в краката на дебнещия наблизо Кесие. Африканецът направи по-трудното и от три метра не съумя да намери мрежата на замръзналия в тази ситуация Оспина.

Силните мигове на "росонерите" продължиха, като новакът Лукас Пакета можеше да стартира отлично кариерата си на "Сан Сиро" с дебютен гол. Ударът му от границата на наказателното поле обаче нямаше нужната сила и точност.

Полската звезда на Наполи - Арек Милик напомни, че е част от това дерби в 65-ата минута. Таранът получи подаване от Кайехон, овладя майсторски около точката на дузпата и моментално стреля. Донарума явно бе предвидил развоя на събитията, тъй като беше застанал на точното място и спаси.

Снимка 402781

Пет минути, след като се появи на терена, Кжищоф Пьонтек можеше да блесне и с първи гол за Милан. Полякът демонстрира отлично първо докосване, откъсвайки се с лека преднина пред Кулибали. В момента на удар обаче таранът не сполучи, тъй като в краката му се хвърлиха както африканският бранител, така и Давид Оспина.

Никой на "Сан Сиро" не успя да повярва, че домакините не водят с 1:0, след като Матео Мусакио сътвори грандиозен пропуск при корнер в 76-ата минута. Аржентинският защитник стреля акробатично от около метър, ала стрелбата му беше слаба и спасена решително от Оспина.

Снимка 402786

Заветните мигове на дербито предложиха много драма. Наполи имаше отличен шанс да грабне трите точки, след като осъществи светкавична контраатака в 86-ата минута. Макар и с няколко доста несполучливи подавания, "партенопеите" изведоха свой колега на задължаваща позиция за стрелба. Така всички погледи бяха вперени към Пьотр Жиелински, ала Донарума сякаш имаше магнит в ръкавиците си и отново успокои топката в своите обятия.

Наполи завърши този двубой с човек по-малко, след като в даденото от съдията продължение, испанецът Фабиан Руис получи втори жълт картон.

Снимка 402777

Тежката програма на Милан продължава и в следващия кръг, когато "росонерите" гостуват на Рома. Наполи пък приема у дома друг тим в добра форма - Сампдория.