Тимът на Милан победи с 2:0 отбора на Арецо в първата среща между двата състава от четвъртфиналната фаза в турнира за Купата на Италия.

Домакините имаха преимущество през по-голямата част от срещата и логично откриха резултата на „Сан Сиро” в 34-та минута, когато след пас на Кларънс Зеедорф Джилардино се озова сам срещу противниковата врата и не сгреши пред гола.

Малко по късно световният шампион имаше възможност да удвои резултата от подобна ситуация, но ударът му мина над горната греда.

През втората част натискът на „росонерите” се усили и в 50-ата минута бившият нападател на Ювентус Филипо Индзаги се разписа, за да доведе резултата до 2:0, с което даде комфортна преднина на Милан преди срещата-реванш след седмица.