Милан направи значима крачка по пътя към защита на титлата в Италия, след като победи с 2:0 у дома скромния отбор на Лече. В същото време обаче претендентът на „росонерите" за Скудетото - Ювентус записа поредно равенство, което отдалечи тима на 4 точки от върха.

Иначе Милан вкара по един гол в двете полувремена чрез Ночерино и Ибрахимович. Българският национал Валери Божинов започна като титуляр за Лече и остана на терена през всичките 90 минути. Божинов можеше да се разпише в началото на второто полувреме, но силният му удар бе майсторски спасен от Абиати.

Така благодарение на успеха „росонерите" събраха на сметката си 57 точки, с 4 в повече от втория Ювентус. Лече пък остава в опасната зона с едва 25 точки на сметката си.

Милан започна много силно двубоят на „Сан Сиро" и откри резултата още в 7-ата минута. Ибрахимович свали триково с пета топката към Ночерино, който от точката за изпълнение на дузпа отправи силен удар, топката рикошира в тяло на бранител на Лече и излъга Бенаси - 1:0.

В следващите десетина минути „росонерите" създадоха още 2-3 опасни положения, в които спокойно можеха да вкарат втори гол. С пропуски обаче се отличиха Емануелсон и Робиньо. Иначе гостите от Лече създадоха едно единствено сериозно положение пред вратата на Абиати.

То дойде в 23-ата минута, когато Одо изведе добре Муриел, но ударът на нападателя не попадна в очертанията на вратата. В заключителните минути на полувремето темпото значително спадна, а пред двете врати не се случи нищо интересно.

Първата по-сериозна опасност след почивката бе на сметката на Лече, а главно действащо лице бе Валери Божинов. Българският национал открадна топката от краката на Ночерино, напредна няколко метра и изстреля мощен удар с левия крак, който бе с мъка спасен от Абиати.

Точно в 65-ата минута обаче шампионите сложиха точка на спора, след като вкараха втори гол. Емануелсон свали с глава към Ибрахимович, който от около 25 метра с мощен изстрел от въздуха не остави шанс на вратаря на Лече - 2:0.

Малко по-късно Милан можеше да вкара и трети гол, след като Робиньо изведе Емануелсон сам срещу Бенаси. Ударът на холандеца обаче бе париран от стража на гостите. В крайна сметка до края нови голове не паднаха и мачът завърши 2:0.

МИЛАН - ЛЕЧЕ 2:0

1:0 Ночерино (7')

2:0 Ибрахимович (65')

МИЛАН: Абиати, Абате, Бонера, Тиаго Силва, Антонини, Ночерино, Ван Бомел, Мунтари (62' Акуилани), Емануелсон, Робиньо (78' Ел Шаарави), Ибрахимович

ЛЕЧЕ: Бенаси, Милионико, Кароциери (75' Джандонато), Еспозито, Одо (46' Ободо), Блази, Джакомаци, Бертолачи (81' Ди Матео), Бривио, Божинов, Муриел

Главен съдия: Де Марко