Милан победи Парма в двубой от 14-ия кръг на италианската Серия "А". Битката на стадион "Джузепе Меаца" приключи с победа за "росонерите" с 2:1.

Те стигнаха до пълния обрат в мача, след като допуснаха съперникът им да излезе първи напред в резултата. Точни за победителите бяха Кутроне и Кеси, докато за съперника се разписа Инглезе.

Милан имаше доста проблеми с окомплектоването на състава. Гонсало Игуаин изтърпяваше втория си мач наказание след червения картон, получен срещу бившите му съотборници от Ювентус.

Снимка 379889

Източник: Twitter

Контузени пък бяха централните защитници Алесио Романьоли, Матео Мусакио и Матия Калдара, както и халфовете Джакомо Бонавентура и Лукас Биглия.

Треньорът Дженаро Гатузо трябваше да се бори и с умората в своите редици. В четвъртък Милан имаше двубой от Лига Европа срещу Дюделанж, който се оказа по-труден от очакваното. "Росонерите" спечелиха с 5:2, но трябваше да правят обрат, след като изоставаха с 1:2 в началото на второто полувреме.

Днес стартът също не беше лесен за тима от Милано, който в 49-ата минута се оказа в ролята на догонващ в резултата, след гол на Инглезе.

Само пет минути по-късно Кутроне върна състава си в мача с гол за 1:1.

Снимка 392818

Източник: Официален сайт на Милан

Крайното 2;1 оформи Кеси, разписал се от 11-метров наказателен удар. Гостите вдигнаха значително оборотите в заключителните мигове от срещата, но така и не успяха да се доберат до точката в мача.

Снимка 392819

Двата отбора са се изправяли помежду си общо 49 пъти в историята на Серия "А". Милан е далеч по-успешният от опонентите в директните срещи, след като има 25 победи, а Парма е с 11 успеха.

В таблицата с класирането пък Милан изпревари Лацио и се настани в Топ 4, но при уговорката, че съставът от Рим не е изиграл мача си от текущия кръг. Парма е под номер 5 в подреждането.