Шампионите от Милан не допуснаха изненада и спечелиха втори пореден свой мач на "Сан Сиро". Селекцията на Стефано Пиоли надигра стойностния тим на Болоня с 2:0, а отлични впечатления с качествата си тази вечер остави младият белгийски талант Шарл Де Кетелар.

Така "росонерите" временно се изкачиха на върха, като има вероятност да бъдат изместени единствено от Наполи, ако утре "партенопеите" вземат гостуването си на Фиорентина.

Резултатът беше открит в 21-ата минута, след като Кетелар открадна топка в центъра, а след това осъществи добър пробив. Последва негово подаване към Рафаел Леао, който накара критиците му да замълчат с първото си попадение за новата кампания.

Трите точки бяха подпечатани с гол в 57-ата минута. Милан осъществи отлична преса, а това принуди отбраната на Болоня да сгреши. Леао центрира отлично за Жиру, който реализира с летящо воле.

Гостите можеха и да достигнат до нещо по-значимо, но Никола Сансоне удари гредата.

Ювентус - Рома 1:1 в мач от Серия "А"