Тази вечер Милан приема Удинезе в първи мач от 24-ия кръг на Серия "А". Двубоят бе преместен за петък заради предстоящия сблъсък с Манчестър Юнайтед от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Старши треньорът на Милан Леонардо не включи в групата двама от основните си футболисти - Марко Бориело и Кларънс Зеедорф. Нападателят има леки проблеми в коляното и получи заслужена почивка, докато Зеедорф ще пропусне двубоя заради слабата форма, в която се намира.

По този начин шанс за изява в стартовия състав се очаква да получи Хунтелаар. Холандецът премина в Милан през лятото, но за половина година на "Сан Сиро" има реализирани едва 3 гола. Негови партньор в атаката на "росонерите" се очаква да бъдат Роналдиньо и януарското попълнение Мансини.

Добрата новина за Леонардо е завръщането в групата на Неста и Пато. По всяка вероятност защитникът ще започне мача от първата минута, докато Пато може да се появи в игра след почивката.

Старши треньорът на Удинезе Де Биази няма проблеми с окомплектоването на състава си. Единствен Д'Агостино няма да вземе участие в мача заради травма. "Зебрите" ще играят в любимата си формация 4-3-3, като на върха ще действат Ди Натале, Флоро Флорес и Санчес.

Любопитен факт е, че от началото на сезона Милан и Удинезе се срещнаха два пъти, като и в двата случая "черно-белите" се наложиха с 1:0.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ СПОРЕД "КОРИЕРЕ ДЕЛО СПОРТ":

МИЛАН (4-2-1-3): Дида, Абате, Неста, Тиаго Силва, Антонини, Гатузо, Пирло, Амброзини, Мансини, Хунтелаар, Роналдиньо

УДИНЕЗЕ (4-3-3): Ханданович, Исла, Кода, Сапата, Лукович, Саммарко, Инлер, Асамоа, Санчес, Флоро Флорес, Ди Натале