Миланските отбори вече имат домакинска победа на "Сан Сиро"! Това първи стори Милан, който в среща от V-ия кръг на Серия "А" се наложи с 2:0 у дома над Каляри. В герой за "росонерите" се превърна 20-годишният Стефан Ел Шаарави, който отбеляза и двете попадения. "Малкия Фараон" откри резултата в 16-ата минута, а в 82-ата предреши интригата в двубоя. Иначе гостите от Сардиния доиграха мача в намелен състав, след като капитанът Конти получи червен картон в средата на второто полувреме.

Любопитното е, че това беше първа домакинска победа на "Сан Сиро" за сезона. До момента нито Милан, нито Интер, бяха взели 3 точки пред собствена публика.

Дебют за Милан записа едно от новите попълнения Бакайе Траоре, който започна в стартовия състав за сметка на Антонио Ночерино, който от началото на сезона тотално разочарова с представянето си. Като ляв бек пък стартира Матиа Де Шилио, който по принцип играе в дясно, но заради трагичната форма на Антонини и Месба бе принуден да се преквалифицира.

Милан започна много силно двубоя и напълно заслужено откри резултата в 16-ата минута чрез Стефан Ел Шаарави. "Малкия Фараон" получи добър пас от Монтоливо и останал сам срещу Агаци не сгреши - 1:0. Малко преди това отново младежкият национал на Италия бе на стрелкова позиция, след като премина пред 4-ма защитници на съперника, но в последния момент топката му бе отнета.

След попадението гостите от Сардиния се опитаха да вземат контрол над събитията и създадоха 1-2 добри опасности, но най-доброто положение бе пропиляно от Ибарбо.

В 43-ата минута Милан можеше да стигне до втори гол. Ел Шаарави стреля опасно, след рикошет топката се отби в напречната греда, след което при добавката Пацини нямаше шанс. В крайна сметка двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 1:0.

Още в началото на второто полувреме гостите можеха да изравнят. Наинголан центрира отлично от дясно към Пинила, който от 6-7 местра с глава фронтално срещу Абиати стреля над вратата. Пропуск за гостите!

Малко по-късно отново Пинила се оказа на върха на опасна контра, но и този шутира високо над напречната греда.

В 60-ата минута отново Кяляри бе близо до гол, но отново Ибарбо бе неточен, засичайки с глава центриране от свободен удар.

В 68-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като капитанът Конти получи втори жълт картон и напусна терена. Само в рамките на 4-5 минути полузащитникът си изкара два картона за нарушения срещу Пацини.

13 минути преди края Милан можеше да сложи точка спора. Амброзини изведе отлично Ел Шаарави, младият нападател спря топката, но от 7-8 метра шутира в аут. Отличен шанс за домакините.

В 82-ата минута Ел Шаарави уби интригата в двубоя, разписвайки се за втори път. Той получи пас от Амброзини и от 15 метра с точен удар с левия крак матира Агаци за втори път - 2:0. В края на мача и Кевин Констант можеше да се разпише, но от 10-ина метра отправи комичен удар. В крайна сметка 2:0 и първи домакински успех за Милан.

МИЛАН - КАЛЯРИ 2:0

1:0 Ел Шаарави (16')

2:0 Ел Шаарави (82')

МИЛАН, 4-3-3: Абиати, Бонера, Мексес, Де Шилио, Траоре (53' Констант), Де Йонг, Монтоливо (76' Амброзини), Емануелсон (65' Робиньо), Пацини, Ел Шаарави

КАЛЯРИ, 4-3-3: Агаци, Перико, Розентини, Астори, Пизано, Десена, Конти, Наинголан, Рибейро, Ибарбо (70' Екдал), Пинила

Червен картон: Конти (68' Каляри).