Лацио загуби от Интер в двубой от последния 38-и кръг на Серия "А". Битката на "Олимпико" завърши с успех за гостите с 3:2.

Точни за победителите бяха Д'Амброзио, Икарди и Весино, а за римляните се разписаха Филипе Андерсон и Иван Перишич, който си отбеляза автогол, след като изстрел на Марушич рикошира в тялото му.

Сблъсъкът бе директен спор за 4-то място, което дава право на участие в Шампионска лига през следващия сезон. След него "нерадзурите" си завоюваха заветната позиция със 72 точки, колкото имат и техните опоненти.

Снимка 357700

Първият мач помежду им през сезона обаче завърши без голове, което след трите във вратата на лациалите днес означава само едно - Интер ще играе в Шампионската лига.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лацио - Интер 2:3, драмата е пълна!

Директен сблъсък за място в Шампионската лига

Първото полувреме на битката между двата тима със сигурност е задоволила претенциите и на най-взискателните фенове на футбола.

Предложената продукция от двете единайсеторки остави без дъх запалянковците по трибуните, както и тези пред телевизионния екран.

Срещата бе изпъстрена от положения за отбелязване на гол, от сблъсъци по цялата дължина на терена, официални предупреждения, греди, попадения и дори злощастно пращане на топката в собствената врата.

Резултатът беше открит след само 9 минути игра, когато Марушич стреля силно, топката се отби в тялото на Перишич и влетя в мрежата на Ханданович за 1:0.

Снимка 357693

След 29 минути игра, статуквото бе възстановено, а в прегръдките на съотборниците си се оказа Д'Амброзио. Той се възползва от грешка на Стракоша, който реши да не излиза при поредното центриране в полето си, получи се разбъркване, при което състезателят на тима от Милано реагира по-бързо, пращайки кълбото в мрежата.

Предимството на домакините беше възстановено от Филипе Андерсон. Той бе изведен по чудесен начин зад съперниовата отбрана в 41-ата минута и стреля неспасяемо покрай Ханданович за 2:1.

Снимка 357692

Малко по-рано бомбен шут на Милинкович-Савич бе спасен, а още един такъв от свободен удар пък срещна дясната греда на вратата на съперника.

Така след откриващите 45 минути преднината на римляните от един гол се запази.

Драмата през второто полувреме бе пълна, като 15-ина минути преди края Интер получи право да изпълни дузпа, но впоследствие съдията Роки промени своето решение, след като използва системата VAR.

Снимка 357691

Три минути след това обаче спор нямаше, дузпата за Интер бе факт, а Икарди я превърна в гол за 2:2. Само минутка по-късно Лулич получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена.

В така създалата се ситуация "нерадзурите" се възползваха и направиха обрата пълен с гол на Весино за 2:3.

Симоне Индзаги вече беше извадил част от звездите си от терена, отборът му не успя да се възстанови след шокиращите два гола, които получи през втората част и отстъпи мястото си в Шампионската лига на своя сърцат съперник.