Жълт картон за Д'Амброзио.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме на битката между двата тима със сигурност е задоволила претенциите и на най-взискателните фенове на футбола.

Предложената продукция от двете единайсеторки остави без дъх запалянковците по трибуните, както и тези пред телевизионния екран.

Срещата бе изпъстрена от положения за отбелязване на гол, от сблъсъци по цялата дължина на терена, официални предупреждения, греди, попадения и дори злощастно пращане на топката в собствената врата.

Резултатът беше открит след само 9 минути игра, когато Марушич стреля силно, топката се отби в тялото на Перишич и влетя в мрежата на Ханданович за 1:0.

След 29 минути игра, статуквото бе възстановено, а в прегръдките на съотборниците си се оказа Д'Амброзио. Той се възползва от грешка на Стракоша, който реши да не излиза при поредното центриране в полето си, получи се разбъркване, при което състезателят на тима от Милано реагира по-бързо, пращайки кълбото в мрежата.

Предимството на домакините беше възстановено от Филипе Андерсон. Той бе изведен по чудесен начин зад съперниовата отбрана в 41-ата минута и стреля неспасяемо покрай Ханданович за 2:1.

Малко по-рано бомбен шут на Милинкович-Савич бе спасен, а още един такъв от свободен удар пък срещна дясната греда на вратата на съперника.

Така след откриващите 45 минути преднината на римляните от един гол се запази.

45′

Почивка.

44′

Силен шут на Милинкович-Савич от далечна дистанция!

Спасяване на Ханданович.

41′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Фелипе Андерсон бележи за домакините!

Беше изведен по чудесен начин футболистът на римляните и не сгреши!

37′

Официално предупреждение и за Лейва.

34′

Жълт картон и за капитана на Лацио.

Лулич не е съгласен с отсъждането на арбитъра.

29′

ГООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Попадение на Д'Амброзио!

Разбъркване в наказателното поле, Стракоша не излезе, за да посрещне центрирането от корнер, топката стига до Д'Амброзио, който я праща в мрежата за 1:1!

27′

Жълт картон и за Фелипе.

25′

ГРЕДА!!!

Пропуск за Лацио.

Милинкович-Савич стреля силно от свободен удар, но топката се отбива в дясната греда на вратата на съперника.

23′

Ново официално предупреждение в мача.

Този път за Миранда.

22′

Пропуск на Икарди!!!

Грешка на Раду изведе голаджията на Интер очи в очи със стража на съперника.

Икарди не успя да намери очертанията на вратата.

20′

Първоначалните емоции на терена сякаш се поуспокоиха.

Тежките сблъсъци в централната част от игрището намаляха чувствително.

13′

Жълт картон за Брозович.

9′

Спасяване на Ханданович!

Този път след шут на Милинкович-Савич.

9′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Марушич!

Щастлив гол на футболиста на домакините, след рикошет в главата на Перишич.

В крайна сметка от Италианската футболна централа решиха да определят попадението като автогол.

7′

Прекрасно извеждащо подаване на Имобиле.

Фелипе не успява да се разпише!

Невероятен пропуск на младия състезател на римляните!

5′

Кандрева шутира!

Топката минава встрани от целта.

1′

Ди Дженаро

Лацио приема Интер в двубой от последния 38-и кръг на Серия "А". Битката на "Олимпико" стартира в 21:45 часа.

Сблъсъкът е директен спор за 4-то място, което дава право на участие в Шампионска лига през следващия сезон.

Преди него "орлите" заемат заветната позиция със 72 точки, докато "нерадзурите" имат 69. Това притиска гостите до стената да спечелят, но добрата новина е, че ги устройва всякакъв успех, защото през есента мачът помежду им на "Джузепе Меаца" завърши 0:0.

Интер спечели последната си визита на Лацио с 3:1, а преди това домакините се наложиха с 2:0. Интересното е, че двата отбора не са завършвали наравно в Рим от 10 срещи насам, в които имат по 5 победи, което прави дербито още по-непредвидимо.

Лацио оцеля срещу Кротоне и мечтата е все по-близо

"Орлите" стигнаха до 2:2 срещу борещия се за спасение тим

Домакините са записали 3 победи и 3 ремита в последните си 6 мача от всички турнири, а гостите имат на сметката си за същия брой мачове 3 победи, 1 реми и 2 загуби. Освен това за "римските орли" аут за този мач са Пароло и Алберто, които са контузени.

Гостуващият отбор няма кадрови проблеми и може да разчита на всички свои налични играчи.

В последните 6 директни мача между двата отбора статистиката показва предимство за Лацио с 3-2 победи, а освен това двата тима са записали и едно реми помежду си.

Мауро Икарди: Ако Интер има нужда от мен, ще остана

Икарди: Ако Интер има нужда от мен, ще остана

"Винаги правя това, което е най-доброто за клуба"