Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: 54333

Ювентус измъкна много важен успех при гостуването си на Лацио

Миг на гениалност реши дербито между Лацио и Ювентус

Пауло Дибала разплака Лацио в 93-ата минута

90+3′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!! ПАУЛО ДИБАЛА!!! И докато двата тима вече сякаш се бяха примирили с ремито, на сцената се появи незабележимият през останалите 92 минути Пауло Дибала. Аржентинският маестро се възползва от моментния си порив на вдъхновение и дари "Старата госпожа" с този толкова важен успех. Плеймейкърът премина елегантно между Луис Фелипе и Марко Пароло, и макар да беше дърпан със зверска сила от капитана на "орлите", Дибала матира Стракоша с перфектен изстрел под гредата.

89′

Последна рокада в лагера на Лацио.

88′

Жълт картон за опитния Лулич, който изрита Квадво Асамоа.

83′

Опит за финален натиск на домакините. "Орлите" създадоха смут сред отбраната на Юве, но опасност пред Буфон така и не последва. Като цяла умората е налегнала футболистите и на двата тима.

Снимка 343458

Източник: EPA/БГНЕС

81′

Чиро Имобиле днес определено имаше "тиха" вечер и бива заменен от Филипе Кайседо.

75′

Появилият се като резерва Алекс Сандро получава жълт картон.

72′

Алекс Сандро ще доиграе срещата вместо Марио Маджукич.

70′

Луис Алберто отстъпва мястото си на намиращия се в отлична форма бразилски национал Фелипе Андерсон.

58′

Добра атака на Лацио, която можеше да завърши и с гол. Луис Алберто пробва извеждащ пас зад отбраната за Имобиле. Буфон следеше внимателно ситуацията и пресече опасността още в зародиш.

Снимка 343455

57′

Дъглас Коща се включва в игра, заменяйки уморения Стефан Лихтщайнер.

50′

Спокойно начало на втората част, нито един от двата тима не е създал опасно положение за гол.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45′

Бившият играч на Лацио и настоящ такъв на Ювентус - Стефан Лихтщайнер, също е декориран.

30′

Луис Фелипе също е декориран от главния съдия Лука Банти.

30′

ОТМЕНЕН ГОЛ! След точно 30 минути на "Олимпико", гол на Ювентус беше отменен заради непозволени действия на Стефан Лихтщайнер.

Снимка 343460

27′

Луис Алберто от състава на домакините получава жълт картон.

23′

ИМОБИЛЕ! Лацио беше близо до попадение в 23-ата минута. Чиро Имобиле най-сетне се пребори за добро положение на своята сметка и от границата на наказателното поле отправи плътен изстрел. Топката летеше към ъгъла на Джиджи Буфон, но ветеранът демонстрира класа и отрази.

Снимка 343457

1′

Алесандро Мурджия

Отборите на Лацио и Ювентус се изправят един срещу друг в един от най-дългоочакваните мачове от италианската Серия "А". Среща на "Олимпико" си дават най-резултатните нападения в Калчото, което е сигурен залог за зрелище и много попадения.

Масимилиано Алегри: Гонсало Игуаин няма да е в състава за мача с Лацио

Алегри: Игуаин няма да е в състава за мача с Лацио

"Не мислим за двубоя с Тотнъм"

"Старата госпожа" е жадна за реванш, тъй като вече загуби два ключови сблъсъка срещу столичани - този за Суперкупата на Италия и предходното дерби, което се игра в Торино. Сега обаче моментът за грешки е крайно неподходящ. Лидерът Наполи е на 4 точки разстояние (бел. ред - Юве има отложен мач с Аталанта), а днес "партенопеите" имат и тежко домакинство на Рома, където всичко е възможно.

Лацио пък се намира на третата позиция и води люта битка заедно с Интер и Рома, за да се класира в местата даващи право за директно участие в Шампионската лига.

Ювентус на финал след скука срещу Аталанта, снегът отново затрудни двубоя

Най-титулуваният клуб на Апенините с шанс за пореден трофей от надпреварата

Звездата на "бианкочелестите" - Чиро Имобиле е под пара, като в последните четири мача е отбелязал шест попадения. Треньорът Симоне Индзаги няма да може да разчита на черногорецът Марусич, който си изкара червен картон в изминалия кръг. Контузени пък са Давиде Ди Дженаро и Федерико Маркети.

Големите проблеми на гостите са свързани с контузиите на триото Бернардески, Куадрадо и Игуаин, които ще останат извън сметките на Макс Алегри. Опитният специалист до последно ще мисли и за оплакващия се от болки Матиа Де Шилио.