Отборите на Лацио и Милан изиграха доста "оспорван" втори мач на полуфинала за Купата на Италия. В първата срещата двата тима завършиха при нулев резултат, като в тазвечершния двубой отново не успяха да си отбележат гол в редовните 90 минути. До такъв не се стигна и в продълженията. Именно затова финалистът в турнира бе решен след изпълнение на дузпи, след които "росонерите" успяха да се доберат до победа с 5:4.

Тазгодишният финал за Купата ще е между Милан и Ювентус.

Ювентус на финал след скука срещу Аталанта, снегът отново затрудни двубоя

Най-титулуваният клуб на Апенините с шанс за пореден трофей от надпреварата

Доста слабо първо полувреме изиграха и двата отбора. Най-интересната ситуация през първата част дойде чак в 36-ата минута, когато Чиро Имобиле опита да притесни Джанлуиджи Донарума, но младият вратар блесна с невероятно спасяване и набързо отказа звездата на домакините.

Снимка 342859

Източник: Twitter

През втората част, за съжаление, темпото на игра не бе по-различно. Отново пред една от двете врати опасности почти липсваха, а най-добрата голова възможност този път бе на сметката на "росонерите". Бонавентура разигра по чудесен начин с Хакан Чалханоглу, но той не успя да намери очертанията на вратата и топката премина встрани.

Така кой ще продължи напред в турнира не бе решено в редовното време и двата тима изиграха още половин час футбол, който обаче, отново не впечатли... Именно затова финалистът в надпреварата бе решен след рулетката на дузпите.

За Лацио се разписаха Чиро Имобиле, Пароло, Андерсон и Лулич, а от бялата точка пропуснаха да отбележат Милинсович-Савич и Лейва. За Милан пък точни бяха Бонавентура, Борини, Бонучи, Чалханоглу и Романьоли, а Родригес и Монтоливо не успяха да покосят вратата на "римските орли".

Лацио - Милан 0:1 (4:5)